1-9 A-D E-G H-M N-P Q-S T-Z

HİNT YAĞI (CASTOR OIL)


HİNT YAĞI (CASTOR OIL)

 

CAS Number:8001-79-4
EC Number:232-293-8

 

SYNONMYS:

Castor Oil; Oil, Castor; CASTOR OIL; Ricinus oil; 8001-79-4; Olio di ricino; Venelex; Xenaderm; Optase; Trypsin complex; UNII-D5340Y2I9G; Castor oil [USP:JAN]; SCHEMBL12939325; D5340Y2I9G; 1-O,2-O,3-O-Tris[(Z)-12-hydroxy-9-octadecenoyl]glycerol; 151438-72-1; 8013-56-7; 8015-57-4; 8021-37-2; 8036-08-6; 8041-22-3; 8041-95-0; 898831-11-3; 89958-32-7; kastor oil; castor yağı; kastor yağı; hind yağı; hind yagı; hint yagı; hint oil; hind oil; hint oıl; hind oil

 

Hint yağı özellikleri


Moleküler Formül: C57H104O9
Moleküler Ağırlık: 933.45 g / mol


Hint yağı sarı bir renk tonu olan yarı saydam bir sıvıdır. Temizlik ürünlerinden boyalara kadar çok çeşitli ev eşyalarında aktif bir maddedir.Ayrıca sindirim sorunları başta olmak üzere bir dizi tıbbi durumu tedavi etmek için kullanılmıştır.Hint yağı ince bağırsakta risinoleik asite ayrılır. Bu sindirim sürecini hızlandırır. Kanıtlar daha az kesin olsa da, hint yağı yüz ve cilt için bazı potansiyel faydalar göstermiştir.Hint yağı ve risinoleik asitin derideki emilimi arttırdığı düşünülmektedir ve bazen dermatoz, sedef hastalığı ve akne dahil çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca, bunu destekleyen hiçbir bilimsel literatür olmasa da, kirpikler dahil olmak üzere saç büyümesini teşvik eden hint yağının anekdot raporları da vardır.Bir risinoleik asit kaynağı ve birkaç başka yağ asidi olarak hizmet ederek, hint yağı, özellikle yüz için yararlı bir cilt bakım ürünü yapan bazı özelliklere sahiptir.


Hint Yağı Faydaları ve Kullanım Alanları

Hint yağı, insanların binlerce yıldır kullandıkları çok amaçlı bir bitkisel yağdır.Ricinus communis bitkisinin tohumlarından yağ çıkarılarak yapılır.Hint fasulye olarak bilinen bu tohumlar, risin adı verilen zehirli bir enzim içerir. Bununla birlikte, kastor yağının maruz kaldığı ısıtma işlemi, yağın güvenli bir şekilde kullanılmasına izin vererek onu etkisiz hale getirir.Hint yağı, bir dizi tıbbi, endüstriyel ve farmasötik kullanıma sahiptir. Gıdalarda, ilaçlarda ve cilt bakım ürünlerinde, ayrıca bir endüstriyel yağlayıcı ve biyodizel yakıt bileşeninde bir katkı maddesi olarak yaygın olarak kullanılır.Eski Mısır'da, hint yağı, lambalarda yakıt olarak yakıldı, göz tahrişi gibi rahatsızlıkları tedavi etmek için doğal bir ilaç olarak kullanıldı ve hatta hamile kadınlara emeği teşvik etmek için verildi.Günümüzde hint yağı, kabızlık ve cilt rahatsızlıkları gibi yaygın rahatsızlıklar için popüler bir doğal tedavi olmayı sürdürmektedir ve doğal güzellik ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.


Yan etki

Hint yağı bir dizi umut verici özelliklere sahip olsa da, bu iddiaların çoğunu destekleyen bilimsel kanıtların kesin olmadığını ve kanıtların çoğunun bilimsel olmaktan ziyade anekdot olma eğiliminde olduğunu belirtmek önemlidir. Bu, çoğu çalışmanın, geniş kapsamlı ve doğru veriler sağlamaktan ziyade, hint yağı ile tedavinin başarılı olduğu belirli bir örnekle ilgili olduğu anlamına gelir.

Bunlar genellikle alerjik reaksiyonlarla ilgili raporlardır:

Deri döküntüleri
şişme
kaşıntı
Hint yağına karşı alerjik bir reaksiyon yaşayan herkes hemen tıbbi yardım almalıdır.


Cilt tahrişi ve döküntülerin gelişimi en sık bildirilen yan etkilerdir.


Çocukken, büyükannemi, herhangi bir rahatsızlık için hint yağı tavsiye ettiğini hatırlıyorum. Onun için, bir dizi sorun için eve dönüş yoluydu. Hint yağı, cildiniz, saçınız ve sağlığınız için birçok yararı olduğu için en çok kullanılan maddelerden biri haline gelir. Hint yağı yararları sadece anti-inflamatuar ve antibakteriyel özellikleri ile sınırlı değildir, geleneksel olarak cilt ve saç yararları için topikal olarak kullanılır.Hint yağı, bitkinin bitkisinin tohumlarına basılarak çıkarılır ve çeşitli kozmetik ürünler, sabunlar, tekstil ürünleri, masaj yağları ve hatta ilaçlarda giderek artan bir biyo-bazlı hammadde haline gelir.


Cilt Faydası

İltihaplı Ciltleri İyileştirir
Yaşlanma belirtileri savaşır
Akne azaltır
Cildi nemlendirir
Lekeleri lekeler
Streç İşaretlerini Önler
Pigmentasyonu azaltır

Saç Avantajları

Saç Büyümesini Teşvik Ediyor
Derisi Enfeksiyonları Tedavisi
Premature Graying'i önler
Koşullar Saç
Sağlık yararları
Ringworms davranır
Yaraları dezenfekte eder
Bir müshil gibi davranır
Eklem Ağrısı / Artriti Azaltır
Bağışıklığı Artırır
Sırt Ağrısı Davranır


Cilt Faydaları
Güzellik ve cilt bakımı söz konusu olduğunda, hint yağı bilmediğiniz birçok harika faydaya sahiptir. Burada cilt için hint yağının en iyi yararlarına göz atın.

İltihaplı Ciltleri İyileştirir

Hint yağı, güneş yanıkları, akne ve kuru cildin neden olabileceği deri iltihabının iyileştirilmesi açısından bir nimettir.


Neden Çalışıyor?

Castor yağı, cilde uygulandığında derinden nüfuz eder ve kolajen ve elastin üretimini uyarır (3). Bu da, cildi yumuşatmaya ve nemlendirmeye yardımcı olur. Kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü geciktirir ve cildi pürüzsüzleştirir, daha yumuşak ve daha genç yapar. Göz çevresi çevresindeki ince çizgiler de uygulaması ile tedavi edilebilir.


Güzel Cilt ve Saç 7 İnanılmaz Hint Yağı Faydaları Güzel Cilt ve Saç için İnanılmaz Hint Yağı Faydaları
Kusursuz, parlak bir cilt ve zıplayan saçları kim istemez ki? Bunlar en yaygın iki güzellik kaygısıdır ve mükemmel olmaya çalışarak oluşan endişe, genellikle kimyasal yüklü ürünlere veya gereksiz tedavilere başvurur. Ama güzel olmanın daha iyi yolları vardır, bunlar saf ve basittir. Hint yağı bunlardan biridir. Hint yağı, hint tohumlarından çıkarılan soluk sarı sıvıdır ve antioksidanlar açısından çok zengindir. Bunu bilmiyor olabilirsiniz ama hint yağı, cildinizin ve saç problemlerinin çoğunu çözebilen doğal bir güzellik maddesidir.APS Cosmetofood Direktörü Himanshu Chadha'ya göre, "Castor yağı, saç ve ciltle ilgili sorunlar için eski bir çare oldu. Güzel saçlar ve esnek ciltler için bir iksirdir. Hint yağı E Vitamini, proteinler ve iyi saç ve cilt için sorumlu olan temel bileşenler olan Omega 6 ve 9'u içerir. Saç dökülmesinin azaltılmasında, saçların olgunlaşmasının önlenmesinde yardımcı olur, saç büyümesini hızlandırırken saç derisine bağlı problemlerle savaşır. Cildiniz için olsun, pigmentasyon, akne veya yaşlanma olsun, hint yağı tüm bunların çözümü. Buna ek olarak, hint yağı aynı zamanda anti-bakteriyel özellikleri ve çeşitli tıbbi yararları için bilinir. "Vücutu Histüel İyileştir" adlı kitapta yazar Carolyn J. Williams şöyle açıklıyor: "Hint yağının yararlarının çoğunun yüksek konsantrasyonlu doymamış yağ asitlerinden kaynaklandığına inanılıyor". Hint yağı çeşitliliği ve genel sağlığınıza nasıl fayda sağlayacağı hakkında daha fazla bilgi edinelim. Temizler sivilceÇoğu güzellik ürünüyle ilgili problem, yağı cildinizden çıkarmasıdır. Cildiniz yağdan her çıkarıldığında, daha fazla yağ üreterek nem eksikliğini telafi eder ve bu da akneyi tetikleyen yağlı ve iltihaplı cilde yol açar. Cildinize yağ uygulamaktan korkmayın. Kastor yağının cildin doğal nem dengesini yeniden sağlamaya yardımcı olduğu esansiyel yağ asitleri. Hint yağını yüzünüze hafifçe uygulayın ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Bir gecede bile bırakabilir ve sabahları yıkayabilirsiniz. Gözeneklerinizi açmak ve cildinizin yağı daha iyi emmesini sağlamak için de buhar kullanabilirsiniz.

2. Sağlıklı, Parlak Saç Verir

Dermatolog Dr. Deepali Bhardwaj bize, herhangi bir yağın yalnızca dış besin sağladığını söyler. Fakat hint yağı, saç derisini zenginleştiren en iyi yağdır. Bu, risinoleik asit ve omega-6 yağ asitleri içerir ve bu nedenle saç derisine masaj yapıldığında, saç büyümesini iyileştiren kan dolaşımını arttırmaya yardımcı olur. Hint yağı ayrıca saçlarınızı doğal olarak nemlendirir ve nemlendirir.

3. Saç Güzünü Önler

"Haftada bir kez hint yağı uygulayarak methi tohumu tozuyla karıştırın ve buharla birlikte saç maskesi olarak kullanabilirsiniz. Bu, saç dökülmesini önler ve 
ayrıca kökleri daha güçlü yapar, "diyor Dr. Deepali.

4. Stiller için Doğal Tedavi

Hint yağı, güçlü anti-bakteriyel özellikleri ile bilinir. William'ın kitabında paylaşıldığı gibi, etkili sonuçlar elde etmek için günde en az iki üç kez bir 
yağ kasigi damlasi sürün.


5. Kırışıklıklar

William'ın kitabının sunduğu başka bir tavsiye, hint yağı, kırışıklıklar için harika bir doğal çözüm olabilir. Cilde nüfuz eder ve cildi yumuşatır ve nemlendiren kollajen üretimini artırır. Cildi daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirerek canlandırır. Buruşmuş alan üzerine az miktarda hint yağı sürün ve gece boyunca bırakın.

6. Kuru Ciltleri rahatlatır

Hint yağı kuru ve yamalı cildi rahatlatmaya yardımcı olur. Özellikle kış mevsiminde tüylü bir ayakla sorun yaşıyorsanız, derin yağlanmaya yardımcı olan ve ayak tabanındaki cildin yumuşatılmasına yardımcı olan ezilmiş kapur ile hint yağı uygulanabilir, Dr. Deepali. Ciddi kuru cilde veya kuru saça sahip kişiler için, haftada bir kez hint yağı kullanılabilir, ancak hiçbir tedavinin aşırı yapılmaması gerektiğini unutmayın. Hint yağı da Atopik Dermatit adı verilen bir cilt rahatsızlığı yaşayanlar için faydalıdır. Kuru bir cilt hastalığıdır ve iklim değişikliğinden ve artan kirliliğe bağlı olarak artmaktadır. Kastor yağını tüm vücuda uygulamak, beslenmesinde yardımcı olabilir.

Soul Tree'nin kurucusu Vishal Bhandari, "Castor yağı, kış mevsiminde özel olarak cildin nemini nemlendiren doğal bir nemlendiricidir ve cildinizi ve saçlarınızı toza ve kuru ısıya karşı korur."

7. Kabızlık için Çare

Hint yağı da müshil gibi davranır. Araştırmacılar Araştırmacılar, Hint yağında temel yağ asidinin risinoleik asit denen bağırsak duvarlarınızın kas hücreleri üzerindeki reseptörlerine bağlandığını keşfettiklerini bulmuşlardır. Bu, bu kasların dışkıyı itmesine ve dışa itmesine neden olarak kabızlığı giderir. Hint yağı gün içinde alındığında etkili ve hızlı çalışır. Günde bir kez 15 ml yağ alınız. Çok güçlü bir tada sahip olduğundan, bazıları tadı maskelemek için tüketmeden önce biraz soğutmayı önerdiler.


30 Üstün Castor Yağı Kullanımları ve Yararları


Yüzyıllardır, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve halk şifacıları sağladığı birçok faydadan dolayı hint yağı kullanıyorlar. Birçok kişi, eski Mısırlıların birçok hint yağı kullanımını ve hint yağı faydasını ilk keşfettiklerini düşünmektedir.Aslında, birçok kişi Kleopatra'nın gözlerinin beyazlarını aydınlatmak için soluk sarı sıvıyı kullandığını düşünüyor. Hint yağı kullanımı basittir ve cildinize zarar vermez, bu da birçok farklı rahatsızlık için mükemmel bir çare haline getirir.Hint yağı, açık sarı renkte olan ve hintyağı bitkisinin tohumlarının ezilmesiyle üretilen bir bitkisel yağ olarak kabul edilir. Hint yağı kullanarak kazanılan faydaların çoğu, kimyasal bileşiminin bir sonucudur. Hint yağı, trigliserit yağ asidinin özel bir türü olup, yağ asidi maddesinin yaklaşık yüzde 90'ı doymamış bir omega-9 yağ asidi olan risinoleik asittir.Hint yağı geleneksel olarak çeşitli cilt hastalıklarını ve enfeksiyonları tedavi etmek, kabızlığı gidermek ve saçın sağlığını arttırmak için bir çare olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, son zamanlarda yapılan çalışmalar, kastor yağının bağışıklık sistemini ve bir anti-enflamatuar ajan, antimikrobiyal ajan ve lenfatik uyarıcıyı desteklemek için kullanılabileceğini göstermiştir.Hint yağını birkaç farklı şekilde kullanabilirsiniz. Doğrudan cilde uygulayın, bir hint yağı paketi ile kullanın veya bir topikal çare olarak kullanmak için diğer yağlarla karıştırın. Oral olarak süt veya ılık suya ekleyin veya ek şeklinde alın.

 

Hint Yağı için Topikal Kullanım Alanları

Artrit Tedavisi
Saçları Güçlendirmek ve Büyütmek
Akne tedavisi
Cilt nemlendiricisi
Derin Temizleyici
Bağışıklık Fonksiyonunu İyileştirmek
İnce Çizgileri ve Kırışıklıkları Gidermek İçin
Şişliği ve Enflamasyonu Azaltın
Lenfatik Sistemi Destekleyin
Dolaşımı Artır
Yaraları ve Aşınmaları İyileştirin
Menstrual Krampları Rahatlatmak
Hint Yağı İçin Oral Kullanımlar
Kabızlık rahatlatmak
Ameliyattan önce bağırsakları temizle
Emeğin teşvik edilmesi


1. Doğal Artrit Çözümü

Hint yağı anti-inflamatuar özellikleri, artritik eklemler, ağrılı kaslar ve sinirlerinizin iltihaplanması için mükemmel bir masaj yağıdır. Kastor yağının içerdiği risinoleik asit, vücuttaki anti-enflamatuar özellikleri artırma yeteneğine sahiptir ve artrit ağrısı için güvenli bir ilaç olarak kabul edilir.Artrit ağrısını tedavi etmek için hint yağı kullanmanın çeşitli yolları.

Talimatlar

Bir parça ağartılmamış pamuklu flanel kumaşı alın ve üç ila dört katman oluşturmak için katlayın.
Hint yağıyla ıslatın ve etkilenen eklemlere yerleştirin. Kumaşı saran sargı ile sarın ve alanın üzerine bir ısıtma yastığı veya sıcak su şişesi koyun. En az 45 dakika bekletin. Eklemlerinizdeki ağrı ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olmak için bunu günde bir kez yapın.
Saran sargısı, ısıtma pedinin veya su şişesinin yağlı olmasını engeller.
Pedleri tekrar kullanmaya hazır olana kadar buzdolabında bir Ziploc çantasına yerleştirerek yeniden kullanın.
En sevdiğiniz içeceğe bir çorba kaşığı hint yağı ekleyerek ağızdan alın.
Etkilenen eklemlere sıcak kastor yağı masaj yapın. Düzgün emilimini arttırmak için, yatmadan önce cilde masaj yapın ve bir gecede bırakın.
Cildi haşlamaktan kaçınmak için etkilenen bölgeye uygulandığında hint yağı çok sıcak olmadığından emin olun.
Şiddetli artrit ağrısını tedavi ederken, bir bardak suya bir tutam zencefil tozu ekleyin. Su soğuduktan sonra iki yemek kaşığı hintyağı ekleyin. İçmeden önce karışımı iyice karıştırdığınızdan emin olun.
Bu çare, ilk uyandığınızda ya da yatmadan önce içtiğinizde en iyi şekilde çalışır.
Hint yağı tadından hoşlanmıyorsanız, bir hint yağı takviyesi veya hapı alın. Ancak, bu saf hint yağı kadar kullanışlı olmayacaktır.


2. Streç İşaretlerinden Kurtulmak
Çatlaklara genellikle hamilelik ve hızlı kilo alma neden olur, ancak aynı zamanda yaşlanma, hormonal dengesizlik, ani kilo kaybı ve şişlik sonucu olabilir.Hint yağı, çeşitli cilt durumları için en iyi tedavilerden biri olarak bilinir. Zengin içerikleri ve çeşitli yağ asitleri, mükemmel bir nemlendirici ve göze hoş gelen çatlaklardan kurtulmak için etkili bir tedavidir.

Parmaklarınızı kullanarak, etkilenen alanın tamamını kaplayacak şekilde streç işaretlerinin üzerine yeterli miktarda yağ dökün.
Eklenen nem için, iki çorba kaşığı hindistancevizi veya badem yağını bir çorba kaşığı hint yağı ile karıştırın.
Tedaviyi kırık cilde uygulamaktan kaçının.
Bölgeyi kaplamak için ince bir pamuklu bez kullanın.
Yağın derinlemesine nüfuz etmesini sağlamak için bezi yaklaşık 15-20 dakika boyunca bırakın.
Bölgeyi bir ısıtma yastığı veya sıcak su şişesi ile kaplamak, sonuçları hızlandıracaktır.
Streç işaretlerinin görünümünde belirgin bir azalma görmek için bu işlemi düzenli olarak tekrarlayın.


3. Akne Tedavisinde Castor Yağı
Birçok hint yağı yararlarından biri sivilce karşı iyi çalışır.Ortak cilt rahatsızlığı, sivilce, gözeneklerinizde biriken ve cildin tahriş olmasına ve iltihaplanmasına neden olan yabancı maddelerin bir sonucudur. Bugün piyasadaki sivilce ilaçlarının çoğu, cildi kurutmaya eğilimli olan benzoil peroksit ve salisilik asit içerir. Hint yağı, neem yağına benzer şekilde, cildinizi kurutmadan kir, ölü deri hücreleri, aşırı yağlar ve bakteriler çıkaracak doğal bir kaynaktır.

Talimatlar

Sabit bir yüzeye bir kase kaynar su koyun ve bir havlu alın.
Havlusu başının üstünde tutarak, su kabına yaslanın.
Bunu yapmak, yağ yağının cildinize derinlemesine nüfuz etmesini sağlayan gözeneklerinizi açar.
Yüzünüzü birkaç dakika boyunca kasenin üzerinde tutun.
Bir bez alın ve ılık suyla nemlendirin ve küçük, dime boyutunda hint yağı uygulayın.
Etkilenen bölgeyi bez ile hafifçe ovun.
Hint yağını bölgeye uygularken küçük dairesel hareketler kullanın.
Hint yağını gece boyunca cildinize bırakın.
Uyandığınız zaman, yağı temizlemek için hint yağı nemli bir havlu kullanarak çıkarın.
Soğuk su kullanarak yüzünüzü birkaç kez sıçratın.
Soğuk su gözeneklerinizi daraltırken, ılık su gözeneklerinizi açacaktır.
Cildinizi kurulayın ve kalan hint yağını temizlemek için yüz temizleyici kullanın.
En iyi sonuç için, bu adımları günlük olarak 10 ila 14 gün arasında tekrarlayın. Bu işlemi haftada birkaç kez takip ederek aknenin önlenmesi için hint yağı kullanabilirsiniz.

4. Derin Yüz Temizleyici

Akne tedavisi ile birlikte, hint yağı derin bir yüz temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Reçetesiz ve reçetesiz yüz temizleyicilerindeki cildinizi kuruyan sert temizlik maddelerinden farklı olarak, derin bir temizleyici olarak kastor yağını kullanarak sivilceleri hızlı bir şekilde temizleyeceksiniz, kir, bakteriler, ölü deri hücreleri ve aşırı cildinizi derinlemesine temizleyeceksiniz. Cildinizi yumuşak, esnek ve kusursuz tutarken yağlar.

Talimatlar

Yağ karışımını avucunuzun içinde bol miktarda kullanarak yağı ısıtmak için bir araya getirin.
Cildinizdeki yavaş, sağlam hareketleri kullanarak yağı yüzünüze masaj yapın ve sorun yaratabilecek alanlara özellikle dikkat edin.
Gözenekleriniz iyice doyduğunda, temiz bir bez alın ve sıcak suda bekletin.
Bezi yüzünüzün üzerine yerleştirin. Dokunana kadar soğumaya bırakın.
Yüzünüzü bez ile hafifçe silin ve ardından sıcak, akan suda yıkayın.
Yüzünüzü iyice temizlemek için bu adımları birkaç kez tekrarlayın.
İşlemin son aşamasında yüzünüzü sertleştirmediğinizden emin olun.

5. İnce Çizgiler ve Kırışıklıklar Giderilmesi

Hint yağı, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için mükemmeldir çünkü cildinize nüfuz eder, bu da elastin ve kollajen üretimini uyarır. Cildindeki bu iki bileşen esnekliği ve gerginliğinden sorumludur. Hint yağı yumuşatıcı özellikleri, cildin hızlı bir şekilde emilmesini sağlayarak yüzünüzü nemlendirir ve dolgun hale getirir, bu da ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmada da önemlidir. Hint yağı tedavisinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

Talimatlar

Yüzünü düzenli yüz temizleyiciyle ve soğuk suyla temizle.
Bir havlu kullanarak cildinizi kurulayın.
Temizleyicinin herhangi bir izini, tonerle ıslatılmış bir pamuk top ile çıkarın.
Toneriniz yoksa, gül suyu veya cadı püresi kullanabilirsiniz.
Tonerin kurumasına izin verin, daha sonra elinizi avuç içine küçük miktarda hint yağı dökün, yağı ısıtmak için ellerinizi ovun.
Küçük, dairesel hareketlerle yağı yüzünüze hafifçe masaj yapın.
İşlemi her gün tekrarlayın.
Maksimum fayda için, yatağa gitmeden önce yağı gece yüzünüze uygulayın.

6. Saç Büyümeleri İçin Hint Yağı

Hint yağı ve daha özel olarak, Jamaikalı Siyah Hint yağı, daha sağlıklı, daha kalın saçlar için popüler bir tedavi haline gelmiştir. Köklerinizde düzenli olarak kullanıldığında, saç büyümesini artırabilir, ürünlerden saç dökülmesini azaltabilir, saçları nemlendirebilir, saçları daha parlak ve dolgun hale getirebilir, kuru kafa derisini önleyebilir ve saçınızın genel sağlığını iyileştirebilirsiniz. Saçınızın uçlarına uygulandığında, kastor yağı kıvrımları azaltmaya ve bölünmüş uçları onarmaya yardımcı olabilir. Saçınızı güçlendirmeye ve büyütmeye yardımcı olmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Talimatlar

Parmak uçlarınızı kullanarak kasık yağı ve köklerine kastor yağı sürün.
Saç derisine eşit olarak dağıtdığınızdan emin olun.
Yağı saçınızın tellerine sokmaktan kaçının. Kalınlığından dolayı çıkarılması zor olabilir.
Saçınızı plastik bir duş başlığıyla kaplayın ve başınızı bir havluyla sarın.
Yağın saçınızda en az on beş dakika kalmasına izin verin.
En iyi sonuç için, gecede bırakın.
Hint yağı çıkarmak için saçınızı şampuanla iyice yıkayın.
En iyi sonuç için, her hafta 6 - 8 hafta boyunca işlemi tekrarlayın.

7. Kabızlık giderici

Hint yağı, kabızlığı rahatlatmanın popüler bir yoludur. Doğal kabızlık çare içindeki çeşitli bileşenler, hem küçük hem de kalın bağırsakları uyaran ve kolon duvarlarını temizleyen güçlü bir müshil işlevi görür ve etkilenen dışkı maddesinin kolondan geçmesine izin verir. Hint yağı içindeki yağ asitleri de sıvının bağırsak yolu tarafından emilmesini engellemek için çalışarak bağırsağın nemi tutmasına yardımcı olarak bağırsağın içinden geçmesini kolaylaştırır.

Talimatlar

Bir bardak ılık sütle 30 ila 60 gram hintyağı ekleyin.
Sütü sevmiyorsanız bir bardak ılık su koyun.
Bütün bardağı iç.
Kokuyu çok güçlü bulursanız, karışımınıza biraz zencefil ekleyin.
Yaklaşık bir saat içinde, hint yağının etkilerini hissetmeye başlayacaksınız.
8. Bağışıklık Fonksiyonunun İyileştirilmesi
Kastor yağının düzenli olarak kullanılması, lenfatik drenaj, timüs bezi sağlığı ve kan akışı dahil olmak üzere çeşitli bağışıklık sistemi işlevlerini geliştirdiğine inanılmaktadır. Vücudun bağışıklık sisteminde bulunan bir tür beyaz kan hücresi olan lenfositler, vücuda ve bakteri ve toksin gibi istilacılara karşı algılanan tehditlere saldırır. Hint yağı kullanımı, vücudun lenf bezlerinden, timüs bezinden ve ince bağırsaktaki dokudan depolanan ve lenfatik dokuya salınan uygun lenfosit seviyelerini üretmesine yardımcı olur. Vücudun yağ emilimini arttırmak için karın yağ bölgenize hint yağı paketleri uygulayın.


9. Saçkıran Tedavisi

Göreceli olarak yaygın bir cilt rahatsızlığı olan ringworm bir mantardan kaynaklanır ve halka şeklindeki kırmızı döküntüye dönüşür. Çalışmalar, popülasyonun yaklaşık yüzde 20'sinin hayatlarında en az bir kez saçkırandan muzdarip olduğunu göstermektedir. Başa çıkmak için bir ağrı olsa da, hint yağı ringworm için mükemmel bir tedavidir. Hint yağı içinde bulunan undesilenik asit, enfeksiyonu öldüren bir antifungal madde olarak görev yapar.

10. Skarların Görünüşünü Azaltın
Hint yağı, yara izlerinin görünümünü azaltmak ve önlemek için mükemmeldir. Yağda bulunan birçok yağ asidi, yaraların önlenmesi için gerekli olan vücuttaki lenfatik sistemi uyarır. Zaten sahip olduğunuz yara izlerini ortadan kaldıramasa da, görünümlerini azaltabilir.

11. kuru, kırık topuklar iyileşmek
Hint yağı'nın cildi nemlendirmek için yaptığı mucizevi yetenek, kırık topukların tedavisinde mükemmel bir çözümdür. Vitaminler açısından zengindir ve kuru ve çatlamış cildi nemlendirmeye yardımcı olan temel besinler. Tekerleğinizdeki yağı yağlayın, bir çift çorap giyin ve bir gecede bırakın. Dramatik bir fark 
göreceksiniz.

12. İşgücü Yaratın
Hint yağı, emeği uyarmaya yardımcı olur. Ağızdan alındığında, kastor yağı bağırsakları uyarmak için çalışır. Hint yağı uterusu tahriş etme eğilimindedir, bu da kasılmaların başlamasına neden olur.

13. Güneş yanığı rahatlatmak
Aloe ile aynı soğuma hissi ile, kastor yağı ağrılı güneş yanıklarını hafifletmek için harikadır. Risinoleik asit, enfekte olmaktan ve güneş yanıkları ile ilintili iltihaplanmayı azaltan her türlü kabarcığı koruyacaktır.

14. Daha Kalın Kaşlar İçin Hint Yağı
Hint yağı saçınızı büyütmek ve güçlendirmek için etkili bir yol olduğu kanıtlanmıştır. Ancak, kaşlarınızı kalınlaştırmak için de çalışabileceğini biliyor muydunuz? İçerdiği antioksidanlar, proteinler, vitaminler, yağ asitleri ve besin maddeleri, saç köklerini beslemek ve büyümeyi engelleyen bir faktör olabilecek bakterilere karşı mücadele etmek için çalışır.

15. Hint yağı ile kirpik uzatın
Bir hint yağı kullanımı kirpikleri uzatıyor.Hint yağı E vitamini, proteinler, mineraller ve antibakteriyel özellikleri, düzenli olarak uygulandığında kirpiklerinizi güçlendirmeye ve uzatmaya yardımcı olabilir. Bölgeye uygulandığında cilde derinlemesine nüfuz eder, kirpiklerin daha hızlı büyümesini ve kırılmasının önlenmesi için bölgeyi nemlendirir ve ferahlatır.

16. Moles ve Cilt Etiketlerini Çıkarın
Küçük bir kabartma tozu ile karıştırıldığında, hint yağı, çirkin olmayan cilt ve deri etiketlerinden kurtulmanın mükemmel bir yolu olabilir. Yapıştırıcıyı etkilenen bölgeye uygulamanız ve bir bandajla örtmeniz yeterlidir. Bunu dört ila altı hafta boyunca günlük yapmak, ben ve deri etiketlerini ortadan kaldıracaktır.

17. Cuticles ve Yumuşatır Nails ortadan kaldırır
Hint yağı, kırılgan, kuru tırnaklar için harikalar yaratan yüksek E vitamini konsantrasyonuna sahiptir. Her akşam tırnaklarınıza ve tırnaklarınıza masaj yaparak yumuşak tırnaklar ve sağlıklı görünümlü tırnaklar oluşur.

18. Eğreltilerinizi Yükselin
Hint yağı birçok kullanım alanına sahiptir, ancak bunu eğrilerinizi canlandırmak için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Eğreltileriniz sağlıksız görünüyorsa yüksek miktarda mineral ve vitaminler harikalar yaratacaktır. Ilık su, hint yağı, bebek şampuanı birleştirin ve karışıma birkaç damla ekleyin.Düzenli sulama ile takip ve birkaç gün içinde, eğrelti otları bir kez daha şımarık olacak.

19. Bahçenizdeki Molekleri Yırtın
Eğer avlununizi patlatıyorsa, kasırga yağı sadece yollarına göndermek için ihtiyacınız olan şey olabilir. İki galon su ve yarım fincan hintyağı karıştırın ve köstebek deliklerini dökün. Çözüm, benleri öldürmeyecek, sadece kazmak için başka bir yer bulacak kadar tatsız hale getirecektir.

20. Lenfatik Sistemi Destekleme
Lenfatik sisteminiz, metabolik atıkları vücudunuzdan atmaktan sorumludur. Drenaj sorunları veya akış kesintileri olduğunda, hint yağı tekrar hareket etmesine yardımcı olabilir. Castor yağ paketlerini lenf bezlerine uygulayarak vücudunuzun yağı hızlı bir şekilde emmesini sağlar.

21. Cilt iltihabını azaltır.
Hint yağı, böcek ısırıklarını, döküntüleri ve kaşıntıları iyileştirmeye yardımcı olan güçlü antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Cilt iltihaplarını cilt üzerindeki küçük bir alan içinde rahatlatmak için, kastor yağı ile bir bandaj emdirin ve etkilenen bölgeye uygulayın. Daha büyük alanlar için, pamuk yağına bir pamuk topu ıslatın ve etkilenen bölgeye uygulayın. Bir saat sonra durulayın, gün boyunca birkaç kez tekrarlayın.

22. Ayak tırnağı mantarı savaşır
Hint yağı içinde bulunan undesilenik asit, vücutta mantarın tahliyesi için harika olan aktif bir maddedir. Ayak tırnağı mantarını tedavi etmek için, ayaklarınızı ılık suya ve Epsom tuzuna beş dakika boyunca ıslatın. Etkilenen ayak tırnaklarına hint yağı uygulayarak emmeye devam edin.

23. Çatlamış Dudaklar Nemlendirir
Hint yağı içinde bulunan yağ asitleri, kuru ve çatlamış dudakları nemlendirmeye ve nemlendirmeye yardımcı olur. Nemlendirmek ve nemlendirmek için hint yağını günde birkaç kez dudaklarınıza sürün. Ayrıca hint yağı, gliserin ve limon suyunu karıştırarak rahatlatıcı bir topikal tedavi yaratabilirsiniz. Çatlamış dudakları nemlendirmek için yatmadan önce uygulayın.

24. Migren belirtilerini hafifletir
Doğal bir ağrı kesici, hint yağı baş ağrılarını ve migreni hafifletmek için harikadır. Migren ve baş ağrılarının semptomlarını hafifletmeye yardımcı olmak için, yağın kaşığı bir dakika kadar alnınıza sürün. Etkileri iki ila üç dakika içinde hissetmeye başlamalısınız.

25. Adet kramplarını azaltır.
Karnınız üzerinde ısınan hint yağı, adet krampları ve dönem ağrılarının semptomlarını hafifletmek için mükemmel bir yol olabilir. Hint yağı içindeki risinoleik asit, anti-inflamatuar olarak çalışır ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olan analjezik bir maddedir. Hint yağı paketleri, adet kramplarının giderilmesi için mükemmeldir.

26. Ağız Yaralarını Yatıştırır
Hint yağının antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellikleri, ağız yaralarının tedavisi için mükemmel doğal çözümdür. Ağzınızdaki yaralara hitap etmek için bölgeye az miktarda hint yağı veya nane yağı sürün. Birkaç dakika sonra, ağzınızı su ile yıkayın ve gün boyunca birkaç kez tekrarlayın.

27. Kas Ağrıları ve Ağrılarını Yatıştırır
Ağrıları ve ağrıları var mı? Hint yağı faydaları, yatıştırıcı bedensel ağrıları içerir.Doğrudan deri üzerine sürüldüğünde, risinoleik asit daha derinlere nüfuz edebilmekte, dokudaki iltihabı hafifletmeye yardımcı olmaktadır. Ağrılı ve ağrılı kaslardan kurtulmak için etkilenen bölgeye bir kastor yağ paketi koyun ve bir ısıtma yastığı veya sıcak su şişesi ile örtün. Isı, hint yağının iltihaplı eklemlere ve dokuya ulaşmasına yardımcı olur.

28. Uykusuzluk Gideriniz
Uykusuzluk çekiyorsanız, hint yağı uykuya dalmanıza yardımcı olabilir. Uykusuzluğunuza yardımcı olmak için zararlı (ve bazen alışkanlık oluşturan) bir ilaç almak yerine, yatmadan önce göz kapaklarınız boyunca yağ dökün. Vücudunuz yağı emer ve sağlıklı dolaşımınızı destekler, daha rahat olmanıza yardımcı olur, uyumanıza yardımcı olur.

29. Mısırları yok et
Ayaklarınızdaki mısır ağrılı ve rahatsız edici olabilir. Hint yağının nemlendirme yetenekleri bunları gidermeye yardımcı olabilir. Mısırları tedavi etmek için, ayaklarınızı yaklaşık on beş dakika boyunca ılık suda ıslatın. Ayaklarınızı kurulayın ve mısır yağını mısıra sürün. Yaklaşık on günlük tedaviden sonra, mısırları kolayca uzaklaştırabilmeniz gerekir.

30. Anti-Fungal Özellikler
Hint yağı, mantar büyümesini durdurmak için kullanılan biyokimyasal ajan undesilenik asit içerir. Undesilenik asit, doğal mantarı maya enfeksiyonları, atlet ayağı ve ringworm gibi çeşitli mantar enfeksiyonları için ideal hale getirir. Hindistan cevizi yağıyla karıştırın ve etkilenen alana uygulayın ve mantar iyileşene kadar gece boyunca bekletin.

Düzenli Hint Yağı vs. Jamaikalı Siyah Hint Yağı


Kullanıcılar, Jamaikalı siyah hint yağının alabileceğiniz en güçlü karışımlardan biri olduğuna inanıyor. Jamaikalı hint yağı teklifinin artan gücü, nasıl işlediğinin bir sonucudur. Normal hint yağı yerine, Jamaikalı siyah hint yağı,% 100 saf koyu renkli yağ elde etmek için kaynatılmadan önce, organik tohumların elle kavrulması ve öğütülmesiyle üretilir.Fasulyelerin uzun süre pişirilmesi kül içeriğinin artmasına neden olur. Hint yağı yüksek bir kül konsantrasyonu içerdiğinde, külün daha etkili olacağına inanılmaktadır çünkü kül yağın gücünü arttırmaktadır. Yağ daha koyu görünür; içerdiği daha fazla kül.

 

Hint yağı nasıl yapılır?

Hint yağı, Ricinus Communis (hintyağı) bitkisinin tohumlarına basmaktan gelir. Bitki oldukça zehirlidir ve protein ve alkaloid risin içerir. Hint yağı yapmak için, hint yağı bitkisinden fasülye alın ve kızartın. Daha sonra yağı boşaltmak için fasulyeye basın.


Hint yağı yan etkileri nelerdir?

Hint yağı doğal bir ilaçtır ve sınırlı miktarlarda kullanılması güvenli kabul edilmiştir. Ancak, çok fazla almanız veya uzun bir süre boyunca tüketmeniz durumunda, hafif ve orta şiddetteki semptomlarla karşılaşabilirsiniz.Cildinize önemli miktarda hint yağı uygulamadan veya sindirmeden önce, bir yama testi yaparak alerjiniz olup olmadığını belirleyin. Ön kolunuza az miktarda hint yağı koyun ve 24 saat bekletin. Herhangi bir reaksiyonunuz varsa, hafif kızarıklık veya kaşıntı olsa bile, herhangi bir nedenle hint yağı kullanmaktan kaçının.Hint yağı alırken dikkatli olmanız önemlidir. Çok fazla hint yağı alırsanız, daha ciddi sağlık komplikasyonlarına yol açabilecek aşırı doz veya zehirlenme ile sonuçlanabilir.


Ağızdan Kullanıldığında

Baş dönmesi
Karın krampları
İshal
Mide bulantısı
Elektrolit rahatsızlığı
Düşük kan basıncı
Pelvik tıkanıklık
Topikal Olarak Kullanıldığında
Kaşıntı
Cilt iltihabı
Rahatsız edici döküntü
Acı hissi
Yüz ve boğazın şişmesi
Zorlayıcı solunum
Ek Hint Yağı Tarifleri
Yağ Temizleme Yöntemi Tarifler
Cildinize bakım yapmak için hint yağı kullanın. Yağlı, karma veya kuru cildiniz olsun, hint yağı yararlı bir tedavidir.


Yağlı cilt

Yağlı cilt, birkaç nedenden ötürü bir sorun olabilir.İlk problem, yağlı cildin yüzünüze parlak bir görünüm kazandırabilmesidir, bu da başkalarının çekici olmadığı şeklinde görülebilir. Ek olarak, yüzünüz dokunuş için yağlı olacaktır.İkinci problem, yüzünüzdeki yağın gözeneklerinizi tıkayabilmesidir. Gözenekleriniz tıkandığında, cildinize çekici olmayan bir görünüm kazandıran ve en kötü ihtimalle kalıcı yaralara neden olan akne oluşturmaya başlarsınız.


Hint Yağı Paketleri

Bir parça pazen, pamuk veya yün kumaş alın
Hint yağında bekletin
Etkilenen bir alana yerleştir
Bittiğinde, daha sonra tekrar kullanmak için plastik bir fermuarlı torbaya yerleştirin.
Castor Yağı Ne Kadar Güvenli?
Özel tıbbi durumunuz, yaşınız ve kilonuz, almak için doğru miktarda hint yağı belirleyecektir. Doğru dozajı sağladıkları için hint yağı almadan önce sağlık uzmanınızla konuşunuz.

Hint Yağı: Birçok Kullanım Yağı
Hint yağı genellikle kabızlığı gidermek için bir çare olarak kabul edilir; Ancak, bundan daha fazlasını yapabilir. Saçınızı yeniden şekillendirmeye ve güçlendirmeye yardım etmekten, artritin tedavisine, hint yağlarının kullanımından ve faydalarından sayısızdır. Eski Mısır'daki ilk kullanımlarından bu yana, çeşitli hint yağı kullanımı ve faydaları dünyanın dört bir yanındaki insanlarla popülerdir.


Sadece bir kaşık hint yağı

Hint yağı, çocuklar gibi zorla beslenen insanlar arasında kötü bir rap olabilir, ancak tonikin sağlık etkileri olduğu yönünde bir efsane yoktur. Şimdi, bilim adamları binlerce yıldır laksatif ve emek indükleyicisi olarak kullanılan hint yağında aktif içeriğin moleküler mekanizmasını aydınlatmışlardır.Araştırmacılar, petrolün yaklaşık% 90'ını oluşturan yağ asidi olan Ricinoleik asit, bağırsaklarda ve uterusta belirli bir reseptöre bağlandıklarını keşfetti. Bu keşif, hint yağının nasıl işlediğini ve daha az hoş olmayan ilaçların geliştirilmesine yol açabileceğini açıklıyor.Genel sağlık yardımcısı olarak günlük bir seyreltilmiş hint yağı alınmasına rağmen, alternatif sağlık mağazaları hala fakir tadım edici sıvıyı müshil olarak satmaktadır. Gıda ve İlaç İdaresi, hintyağı "genel olarak güvenli ve etkili olarak kabul edildi" olarak sınıflandırmıştır, ancak araştırmacılar mekanizmasını anlamamaktadır.Hint yağı en iyi korunan güzellik sırlarından biridir, ancak bunu bilenler uzun kirpiklere, daha dolgun kaşlara ve parlak saçlara sahip olabilirler.Kastor tohumlarından yapılmış, hint yağı E vitamini açısından yüksek ve cildin yüzeyinde kan dolaşımını uyararak omega-6 gibi önemli doymamış yağ asitleri içerir ve bu da saçların büyümesine yardımcı olur.


Hint yağı hakkında bilmeniz gerekenler:

Eğer sık sık ya da bir yanda uykunun neden olduğu bir göz kamaştırıcı durumunuz varsa, yatmadan önce kaşlarınızın üzerine biraz yağ dökün ve zamanla doldurun.Sinsi bölünmüş uçlar söz konusu olduğunda elinizin avuç içine 50p'lik bir damla hint yağı dökün ve diğer elinizle birlikte, saçınızın uçlarını yumuşatmadan önce ısıtın. Son restoratif saç maskesi için hindistancevizi yağını kullanın ve yeleğinizde sihirini çalıştırmak için bir gecede bırakın.Saç büyümesi için, haftada bir kez saçınızın köklerine biraz hint yağı dökün. Saçınız yağlılaşmaya eğilimli ise, dikkatli kullanın ve yağı iyice durulamak için iki kez şampuanlayınDaha uzun kirpikler için, göz makyajı çıkarıcısını kastor yağıyla değiştirin ve gündüz maskarasını silin ve kastor yağının kirpiklerinizi hassas bir şekilde kaplamasına, uzamasına ve korumasına izin verin.İltihaplı cilt hint yağı için ağlıyor. Sabah ve gece etkilenen bölgeye biraz Dab. Zaten yağlı alanlarda veya lekelerde hint yağı kullanmaktan kaçının. Hint yağı, yaşlanma belirtileriyle savaşmak için doğal bir tedavi yöntemidir. Hint yağı cilde nüfuz eder ve cildi yumuşatıp nemlendiren ve kırışıklıklar için harika hale getiren kolajen ve elastini uyarmaya yardımcı olur. Küçük bir pamuk topunu hint yağı içine batırın ve yatağa gitmeden önce buruşmuş deriye uygulayın.Karaciğerinize bakarak kendinizi hint yağı ile parlayan bir cilt verin. Karaciğere (sağ göğsünüzün altına) yerleştirmeden önce yağı eski bir pazara sürün ve yapıştırarak sıcak su şişesi ile kaplayın. En az bir saat boyunca orada kalmaya çalışın... bir gecede harikalar yaratacaktır.Kirpiklerinizi yatmadan önce biraz kastor yağı uygulayarak, kilitler ve karaciğer bölgesi doğal beslenmeden faydalanabilir.Soğuk preslenmiş veya soğuk işlenmiş hint yağına dikkat edin. Castor tohumlar esansiyel yağlar bakımından zengindir ve yağları çıkarmak için tüm iyilikleri serbest bırakmak için onlara basınç eklenir. Bazı hint yağlarından farklı olarak, soğuk preslenmiş besinleri çıkarmak için ısı kullanmaz. Bunun yerine,% 100 saf hint yağı üreten doğal presleme yöntemleri kullanılır.Hint yağı (Ricinus Oil) olarak da adlandırılan Hint yağı (Euphorbiaceae), casin fasulyesi, Ricinus communis tohumlarından elde edilen uçucu olmayan yağlı yağdır. Sentetik reçineler, plastikler, lifler, boyalar, vernikler ve kurutma yağları ve plastikleştiriciler de dahil olmak üzere çeşitli kimyasalların üretiminde kullanılır. Hint yağı viskozdur, kehribar rengi veya yeşilimsi bir görünüm, hafif bir karakteristik koku ve hafif fakat hafif bir aköz tada sahiptir.Hint yağı, ya sıkıştırılarak ya da çözücü ekstraksiyonu ile kastor çekirdeklerinden elde edilir. Hem fasülye hem de yağ, esas olarak Hindistan ve Brezilya tarafından üretilmekte ve esas olarak ABD'de, büyük ölçüde sanayide tüketilmektedir.Daha önce bahsedilen kullanımlara ek olarak, kastor yağı ve türevleri kozmetiklerde, saç yağlarında, fungistatik (mantar-büyümeyi önleyici) bileşikler, embalming sıvısı, baskı mürekkepleri, sabun, yağlayıcılar, gresler ve hidrolik sıvılar, boyama yardımcıları ve tekstil terbiye malzemeleri. Uzun bir boyama yardımcısı olarak kullanılan türkiye kırmızısı yağı, hint yağının sülfürik asitle reaksiyonuyla üretilmektedir.Hint yağı neredeyse tamamen trigliseritlerin ricinoleik asitinden oluşur; ve hint yağı içsel olarak katartik olarak alınmasına rağmen, kullanımı zararlı olabilir.

Saç büyümesi için Hint yağı


Peki, hint yağı saç büyümesi ve onarımı için bu kadar iyi yapan şey nedir?

Kastor tohumlarından yapılmış, hint E vitamini ve omega-6 gibi temel doymamış yağ asitleri, cildin yüzeyinde kan dolaşımını uyararak, saç büyümesine yardımcı bir el verir.Ayrıca, topikal olarak kullanıldığında, kafa derisine kan dolaşımını artırarak sağlıklı saç büyümesini uyarabilen risinoleik asit ve omega-6 esansiyel yağ asitleri de içerir.


Saç için hint yağı yararları nelerdir?

‘Castor yağı, saçlarınız ve saç derileriniz için mükemmel olan mineraller, vitaminler ve esansiyel yağ asitleri açısından zengindir," diyor Trevor Sorbie, Manchester'daki yaratıcı yönetmen Vincent Allenby.Mevsimlerin değişmesi etrafında kullanmayı düşünmek iyi bir ürün olabilir, danışmanlara tavsiyelerde bulunur. Sanatçının Büyükelçisi Gareth Williams: ‘Castor yağı, nemlendirme özellikleri nedeniyle saç derisine fayda sağlar.Sc Saç derisine kan dolaşımını iyileştirir ve mevsimlerin değişmesi sırasında kullanmak için mükemmel olan lapa lapa, kaşıntılı deriler ortamını yumuşatmaya yardımcı olur. Çok fazla yağ asidi içeren yağ, saçın lifini iyileştirmeye yardımcı olur, bu sayede daha düzgün saçlar elde edersiniz. "


Saç tedavisi için Hint yağı

Fakat Vincent Allenby, yağı ham haliyle kullanmanın (eğer onu ele geçirmeyi başarırsanız) iyi bir fikir olmadığı konusunda uyarıyor.İt Saçınızın üzerindeyken, saçın kendisi için çok ağır olduğundan ve biraz zahmetli durulama yapabileceğinden, argan yağı veya jojoba yağı gibi bir şeyle eyreltildiğinden emin olun.Bir örnek olarak, saçınızı hint yağıyla tedavi etmek isterseniz, üç kaşık hint yağı hindistan cevizi yağı ve jojoba yağından biriyle karıştırmak isteyebilirsiniz.Hint yağı kokusu tam olarak kaplıca tedavilerinin bir parçası değildir, bu nedenle karışımınızdaki bir damla veya iki uçucu yağ kullanarak tedavinizi daha keyifli hale getirecektir. Hindistan cevizi yağı da saç için argan yağı gibi bir dizi saç yararları sahiptir.Bir tedavi olarak kullanmak için yağı ısıtıncaya kadar ısıtın (mikrodalgada asla yanmaz - yanık derisi zevkli değildir) ve saçınıza sürülmesinden sonra iyice durulayın.Pukka Herb'deki uzmanlar, yağın saç derisine, uçlarına ve daha sonra herhangi bir kalıntıdan kurtulmak için iki kez şampuanla durulanmasını tavsiye ediyor.Saçınız kuru ise, gece boyunca bırakın ve sadece haftada bir kez yapın. 

 

CASTOR YAĞI NEDİR VE NASIL ÇALIŞIYOR?

Hint yağı, tahriş edici / simülatif bir müshil olarak kullanılabilir. Hint yağı doğal bir yumuşatıcıdır ve birkaç damla kuru cildi bir masaj yağı olarak iyileştirmek için kullanılabilir ve bir tedavi olarak saça fayda sağlayabilir. Hint yağı, yağın yaklaşık% 90'ını oluşturan bir yağ asidi olan ricinoleik asit içerir.Hint yağı, farklı marka isimleri altında mevcuttur: Fleet Castor Oil ve Emulsoil.

 

CASTOR YAĞI KULLANARAK YAN ETKİLER NELERDİR?

Hint yağının yan etkileri şunlardır:

baş dönmesi
karın krampları
ishal
mide bulantısı
elektrolit bozukluğu
düşük kan basıncı
pelvik tıkanıklık
Bu belge tüm olası yan etkileri içermez ve diğerleri oluşabilir. Yan etkileri hakkında ek bilgi için doktorunuza danışın.


CASTOR YAĞI İLE İLGİLİ DİĞER İLAÇLAR NEDİR?

Doktorunuz sizi bu ilacı kullanmaya yönlendirmişse, doktorunuz veya eczacınız olası bir ilaç etkileşiminden haberdar olabilir ve sizin için sizi izliyor olabilir. İlk önce doktorunuzla, sağlık uzmanınızla veya eczacınızla görüşmeden önce herhangi bir ilacın dozajını başlatmayın, durdurmayın veya değiştirmeyin.Hint yağı diğer ilaçlarla ilişkili hiçbir etkileşime sahip değildir.Bu belge tüm olası etkileşimleri içermemektedir. Bu nedenle, bu ürünü kullanmadan önce, kullandığınız tüm ürünleri doktorunuza veya eczacınıza bildirin. İlaçlarınızın bir listesini yanınızda bulundurun ve listeyi doktorunuz ve eczacınızla paylaşın. Sağlık sorularınız veya endişeleriniz varsa doktorunuza danışın.


CASTOR YAĞI İÇİN UYARILAR VE ÖNLEMLER NELERDİR?

Uyarılar

Bu ilaç hint yağı içerir. Hint yağı veya bu ilacın içerdiği herhangi bir içeriğe alerjiniz varsa, Fleet Castor Oil veya Emulsoil kullanmayınız.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Aşırı doz durumunda, tıbbi yardım alın veya hemen bir Poison Kontrol Merkezi ile temasa geçin.

Kontrendikasyonlar

Aşırı duyarlılık, GI tıkanıklığı veya perforasyon, şiddetli impaksiyon, apandisit veya akut cerrahi batın semptomları, ülseratif kolit ve rektal fissürler kullanmaktan kaçının.


Uyuşturucu İstismarı Etkileri

İlaç bağımlılığının hint yağı kullanımı ile hiçbir etkisi yoktur.

Kısa vadeli etkiler
Hint yağı kullanımından kısa vadeli etkiler yoktur.

Uzun dönem etkileri
Hint yağı kullanımından uzun vadeli etkiler yoktur.

Dikkat
Prematüre emeğe neden olabileceği için hamilelikten kaçının.

Gebelik ve emzirme


Hamilelikte prematüre emeğe neden olabileceğinden, kullanmadan önce bir doktora danışın. Emzirirken kullanmak güvenlidir.3,500 yıl önce ilk kaydedilen tıbbi kullanımına dayanan hint yağı, vücudun dokularında kan dolaşımını teşvik etmek ve optimal sağlık ve iyileşme için lenfatik drenajı iyileştirmek için kullanılmıştır. Hint yağı, detoksifikasyon süreçlerini teşvik ettiği bilinmektedir ve vücudunuzun detoksuna yardımcı olmak için basit ve doğal bir ev terapisi olarak kullanılabilir.

Hint yağı, hint bitkisinin (Ricinus communis) tohumlarından elde edilir. Farklı tadı ve hafif, hafif kokusu olan renksiz ve çok soluk sarı bir sıvıdır.Ticari olarak, hint yağı, sabunlar, yağlayıcılar, hidrolik ve fren sıvıları, boyalar, boyalar, kaplamalar, mürekkepler, soğuk dirençli plastikler, mumlar ve cilalar, naylon, farmasötikler ve parfümler yapmak için kullanılır.Ticari kullanımlarının ötesinde, tüm dünyada insanlar kanser dahil olmak üzere bir dizi sağlık durumu için hint yağı paketlerini kullanarak olağanüstü başarılar rapor ettiler.Tarihsel olarak, Aztek Kızılderililerin cilt lezyonlarını, adet kramplarını ve sindirim problemlerini tedavi etmek için hint yağı paketlerini kullandıkları söylenmiştir. Persler onları epilepsi için bir terapi olarak kullandılar. Mısırlılar göz rahatsızlıkları için ve Yunan hekim Dioscorides onları tümörlerin indirgenmesinde kullandılar.Avrupalı erken dönem Avrupalılar, "Palma Christe" isimli bitkiyi aradılar çünkü yaprakların Mesih'in eline benzediğini düşündüler. Ayrıca, adını daha da sembolik yapan olağanüstü tıbbi niteliklere sahip olduklarını keşfettiler.Hint yağı paketleri (yağa batırılmış bir flanel bezi) lenfatik drenajı iyileştirir, lenfosit gelişimini uyarır ve sindirimi artırır. Sağlık yararlarının bu benzersiz güçlü kombinasyonu, hint yağı paketlerini iyileştirme rejiminize büyük katkıda bulunur.

 

Hint yağı kullanmak güvenli midir?


Hint yağı Hindistan'a özgü olan ve eşsiz bir kimyasal bileşime sahip olan hintyağı tohumundan sıkıştırılmıştır. Hint yağı esas olarak, yüzde 90'ını risinoleik asit olan yağ asitlerinden oluşan ve sadece diğer tohumlarda eser miktarda bulunan bir trigliserittir. Oleate ve linoleates, hint yağında diğer önemli bileşenlerdir.Hint yağı, risinoleik asidin ana bileşeni bir fitokimyasaldır. Bir fitokimyasal, meyve, sebze ve tohumlarda bulunan ve bunları tüketirken vücudumuzda belirli eylemlere sahip olan doğal bir bileşiktir. Örneğin, risinoleik asit bağırsaklar içinde ve aynı zamanda uterusun düz kas hücrelerine özel reseptörler hedefler, doğal olarak detoksifikasyonu uyarır.ABD Federal İlaç İdaresi (FDA) ve Gıda Katkı Maddeleri üzerine Ortak Gıda ve Tarım Organizasyonu Uzman Komitesi (JECFA), hint yağının güvenli olduğunu kabul eder, ancak sözlü olarak alınmasını tavsiye etmemektedir.Hint yağı Lenfatik Drenajı DesteklerCastor yağı, Ricinus communis bitkisinin tohumundan elde edilir. Cilt tarafından iyi tolere edilir ve kozmetikte taşıyıcı yağ, cilt bakım maddesi ve emülsiyon stabilizeri olarak kullanılır.

Açıklama

Yaprak dökmeyen hint fasulye çalı, doğu Afrika'ya yerli olarak kabul edilir. Güney Asya, Afrika ve dünyanın diğer sıcak kısımlarında yetiştirilmektedir. Tohumlar neredeyse olgunlaştıklarında toplanır ve güneşte olgunlaşmasına izin verilir.Esas olarak risinoleik asitten oluşur; yağ, tohumlara soğuk preslenerek üretilir ve kullanımdan önce ısıyla bir temizleme işleminden geçirilir. Tohumlar, zehirli olan risin içerir, ancak ifade edilen yağa emilmez. Yağ, renksiz, kokusuz ve tatsız soluk sarı bir sıvıdır.Tümör büyümesini baskılayan bir çalışmada hint yağının sorumlu olması nasıl mümkün olabilir? Hint yağı, kanserle mücadele yeteneklerine sahiptir ve bu da, lenfatik sistemden toksik birikim ve döküntülerin salınmasını uyarır. Diğer taraftan, lenfatik sistem kötü işlev gördüğünde, bakteriler lenfatik tübüller ve kanallarda biriken sıvı içinde gelişir.Araştırmacılar, kastor yağının ciltten emiliminin, kan dolaşımını, lenfatik drenajı ve sağlıklı bir bağışıklık sistemi için kritik olan lenfositlerin (tipik olarak lenfatik sıvıda bulunan bağışıklık sistemine ait bir tür beyaz kan hücresi) üretimini uyardığını bulmuşlardır. . Bu nedenle, hint yağı, AIDS (edinilmiş immün yetmezlik sendromu) veya HIV (insan immün yetmezlik virüsü enfeksiyonu) gibi zayıflamış bağışıklık sistemleri olan bireyleri tedavi etmek için kullanılabilir.


Castor Oil Packs Bağışıklığı Nasıl Artırır?

90'lı yılların sonlarında Naturopatik Tıp Dergisi'nde yayınlanan küçük bir çalışma, basit bir kastor yağı paketinin önemli immün hücre sayılarını önemli ölçüde geliştirdiğini ortaya koymuştur. Bu çalışma, 2 saatlik bir tedavi periyodunun, T-11 lenfosit sayısında "anlamlı" bir artış meydana getirdiğini bulmuştur.T-11 hücre lenfosit düzeylerindeki bu artış, vücudun spesifik bağışıklık savunmasında genelleştirilmiş bir artışı temsil eder. Lenfositler kemik iliğinde ve timüs bezinde üretilir ve vücudun virüslere ve diğer patojenlere karşı ve kanser hücrelerine karşı savunma işlevi görür. Diğer taraftan, düşük seviyelerde lenfositler, viral bozuklukların ve kanserin geliştirilmesinde önemli bir risk faktörüdür.T-lenfositlerdeki artış geçici olmasına rağmen, bu çalışma, hint yağı tedavisinin, tedaviden sonra 7 saatten fazla T-lenfosit sayımını arttırdığını ve tedaviden 24 saat sonra yavaş yavaş normal seviyelere geri çekildiğini göstermiştir.

 

Hint Yağı Sağlıklı Sindirimi ve Eliminasyonunu Teşvik Ediyor

Detoksifikasyonu teşvik eden en basit terapötik stratejilerden biri, sık bağırsak hareketlerini teşvik ederek gastrointestinal sisteminizin sağlıklı çalışmasını sağlamaktır. Popüler bir katartik, hint yağı defekasyonu uyarır. Her ne kadar, emilim için deriye doğrudan masaj yapıldığında hint yağının ek terapötik yararları olsa da, hint yağı paketleri, sağlıklı sindirimi ve elemeyi etkili bir şekilde destekleyebilir.Hint yağının bu müshil etkisi, enerji ve ruh halinde bir artışla birlikte düzenli bağırsak hareketlerine sahip olmanıza yardımcı olabilir. Bir çalışmada, yaşlı hastaların% 80'i, kısa bir 3 günlük hint yağı paketi tedavisinden sonra onlarca yıl süren kabızlıktan kurtulmuşlardır.

Karaciğer'in Detoksifikasyon için Hayati Önemi
Terapötik özellikleri ve evde kullanım kolaylığı, hint yağı paketlerini doğal ve çok etkili bir detoksifikasyon terapisi haline getirmektedir. Vücudunuzun doğal detoksifikasyon yetenekleri için gerekli olan hayati bir organ karaciğerinizdir. Karaciğeriniz, mutfağınızın çöp atma işlerinde olduğu gibi çalışır.Patojenik organizmaların ve enkazın birikmesi, tahliye edeceğiniz yenmeyen yiyeceklere benzer.Çöp imhası gibi, karaciğerinizdeki zehirli döküntüleri de uygun şekilde elimine edilebilecek bir forma dönüştürür. Böbreklerdeki bu döküntüler çözülür, safra kanalları ile yıkanır, ince bağırsağa taşınır ve dışkıda vücuttan başarıyla geçirilir. Bu nedenle, eğer dışkınız kireçli beyaz görünüyorsa, vücudunuz karaciğerinizde kötü çalıştığını gösteriyor olabilir.Hint yağı paketleri bu nedenle toksinleri tüm vücudunuzdan detoksifiye etmenin ve kanser geliştirme riskinizi azaltmanın harika bir yolu olabilir.


Hint Yağı Paketi İpuçları

Kastor yağı paketlerini vücudunuz için standart bir rutin haline getirirken, optimum sağlık faydaları için sadece terapi sınıfı hint yağı kullanın.Cildinize pestisit kalıntısı içeren yağı yerleştirmekten kaçınmak için, aşağıdaki gibi etiketlenmiş hint yağını arayın ve satın alın:

Soğuk preslenmiş
Heksan olmadan
% 100 Pestisit içermez
Organik
Sigara melezleşmiştir
Koruyucu ve katkı içermez
Solvent çıkarılmış
Arıtılmamış
Sigara Deodorize


Güvenilir Castor Petrol Perakendecileri

Aşağıdaki perakendeciler, satın alınabilecek güvenilir hint yağ paketi kitlerini sunmaktadır:

Radyant Ömrü: Premier Research Labs Castor Oil'in kiti, organik pamuktan pazara, paketlenmiş bir pakete ve soğuk preslenmiş, solventsiz heksan içermeyen hint yağı içerir.

Miras Mağazası: Kitinde heksasız, soğuk preslenmiş hint yağı, ağartılmamış ahşap pazen ve tekerlekli temizlik havluları bulunur.Banyan Botanikleri Ayurvedik Otlar: Rafine edilmemiş ve organik hint yağı.


Hint Yağı Paketi Talimatları: Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Hint yağı paketlerini kullanmadan önce, ilk önce küçük bir kastor yağ damlasını doğrudan cilde masaj yaparak kastor yağına karşı cilt hassasiyetini test edin. Bir hint yağı paketi ile uyuyorsanız, yanmaları önlemek için otomatik kapanma özelliğine sahip bir elektrikli ısıtma yastığı kullanılması önemle tavsiye edilir. Bu dağınık bir süreç olabilir, bu nedenle dikkatli olun ve mobilya ya da vücudunuzdaki yağ dökülmelerini azaltmak için talimatları izleyin.

Kullanım için malzemeler:
Terapötik dereceli organik hint yağı
Ağrısız ve organik büyük bir yün pazen
Plastik parça (plastik çöp torbası iyi çalışır)
Sıcak su şişesi veya ısıtma pedi gibi ısı kaynağı
Büyük eski havlu veya levha
Flanel depolamak için cam kap (mason kavanoz mükemmel)

Kullanım talimatları:
İyi bir şekilde nemlendirildiğinden ve banyoya gittiğinizden emin olun ve başlamadan önce mesanenizi ve / veya kolonunuzu boşaltın.
Rahatça yerleştirebileceğiniz bir alan seçin. Yüzeye herhangi bir yağ damlamadan kaçınmak için, alanı eski bir havluyla örtün.
Karnınızı kaplayacak kadar geniş, ancak daha büyük olmayan veya karmaşa yaratabilecek bir parça balen bul. Hint yağı hintyağı doyurun; ıslak olsun ama damlatmıyorsun (Uyarı: Bu karışık bir süreç olabilir.)


Eski havluyla korunan yüzeyin sırtına uzanın ve karnınızı flanel ile örtün. Sağ tarafınızın (karaciğerinizin) tamamen kasıklarınızın üstünden tamamen göğüs kafesi (göğüs kemiği) veya göğüs kaslarına tamamen kaplandığından emin olmanız önemlidir. 1 aya kadar yaklaşık 1 foot olan 3 ayrı yün flanel alabilir ve bunları karnınızın sağ üst çeyreğinize (sağ göğüs kasının hemen altında) yerleştirebilirsiniz.Alt sırtınızı stres altına almak ve kan akışını karın bölgenize odaklamak için diz ve ayaklarınızın altına çok büyük bir yastık koyun. Ayrıca yerde yatıpbacaklarınızı kanepeye koyabilirsiniz.Flanşı plastik bir parça ile örtün (plastik bir çöp torbası iyi çalışır) ve bunun üzerine ısıtma pedini veya sıcak su şişesini yerleştirin.Hint yağı paketi çalıştığı ve kitap okumak, dua etmek, görselleştirmek ve / veya derin nefes almak için zaman harcamak için bu süreyi kullanırken 45-60 dakika (2 saate kadar, ancak daha uzun süre gitmesi tavsiye edilmez) rahatlayın. . Klasik müzik veya ibadet müziği çalabilirsiniz. Şekerleme bile yapabilirsin. Sadece rahatlatıcı bir şeyler yap!Bittiğinde, paketi çıkarın ve flanşı cam mason kavanozuna yerleştirin ve sıkı bir şekilde kapatın ve buzdolabında saklayın. Gelecekte paketler için flanşı hint yağı ile doyurmaya devam edin. Bir dahaki sefere yeni bir flanel parçasını da atabilir ve kullanabilirsiniz, ancak bu daha pahalıya mal olacaktır.

 

Görünür bir renk değişimi gördüğünüzde veya kötü kokuyorsa hint yağı paketini değiştirin.

Cildinizdeki kalan hint yağı, doğal sabun veya 1 litre su ve 2 yemek kaşığı kabartma tozu ile yıkayın.
Hidratasyon seviyesinin hint yağı paketinden gelen detoksifikasyon etkilerinde kritik bir rol oynayacağından, iyice nemlendiğinizden emin olun.
Paketleri birkaç gün boyunca kullanmak bazı semptomlardan kurtulmak için yeterli olabilir, ancak en iyi sonuçlar sürekli uygulama ile gelir.
Her hafta 4 sürekli gün için bir hint yağı paketi tedavisini yapmaya çalışın ve 1-3 ay boyunca 3 gün bekleyin. En iyi sonuçları gören bireyler bunu her gün yapıyor. Bu, zaman taahhüdüne bağlı olarak sizin için mümkün olmayabilir.

Bu terapiyi günün ortasında bir detoks molası, dua veya meditasyon seansı ve şekerleme olarak kullanabileceğiniz bir program oluşturmaya çalışın.

Bunu bir ay boyunca haftada en az 3-4 gün yapın ve daha iyi yaşam kalitesi olduğunu fark etmelisiniz.
Kronik bir hastalık ile mücadele ediyorsanız, siz detoks ve tedaviye odaklanırken bir kastor yağ paketi rutininde kalmak harika bir fikirdir.


Detoks Tedavileri Birleştiriyor

Hint yağı paketleri, bu toksinleri vücuttan temizlemek için toksinleri ve sindirim sistemini hareket ettirmek için lenfatik sistemi uyarır. Toksin gideriminin yararları, diğer sağlıklı yardımcı tedavilerle birleştirilerek arttırılabilir.Hint yağı paketleri ile birlikte kullanmak için en iyi detoks terapilerinden bazıları kahve lavmanları, kızılötesi saunalar ve sıcak / soğuk bisiklet duşları içerir. Sağlık programınızın bir parçası olarak kızılötesi sauna veya lavman kullanıyorsanız, vücut yağları tarafından atılan toksin miktarını arttırmak için hint yağı paketinin hemen kullanılmasının en iyisi budur.Camda taze yeşil smoothie büyük detoks rejimi, sabahları iyi bir şekilde yeşil meyve suları ve sonra bir saat boyunca bir hint yağı kullanarak ve daha sonra saunada 15-20 dakika ile bitirerek bir kahve lavabosu kullanarak hidratlamak olacaktır. beş dakika boyunca bir alternatif sıcak-soğuk duş (adrenal yorgunluğunuz yoksa) (30 saniye sıcak ve 30 saniye soğuk beş kez tekrarlanır).

 

Castor Oil Paketlerini Kullanmayanlar

Aşağıdaki koşullardan veya yaşam koşullarından herhangi biriyle karşılaşmanız durumunda kastor yağ paketlerinin kullanılması tavsiye edilmez:

Birçok ebe, hint yağının emeği tetikleyebileceğine inanır. Bazı araştırmalar, bunun risinoleik asitin uterusun astarını etkileyebileceği ve potansiyel olarak gebe kadınlarda kasılmaları arttıracağı için bunun doğru olabileceğini düşündürmektedir. Bu nedenle, kalifiye bir doktor tarafından doğal olarak emeği teşvik etmediği sürece, hamile kadınlar tarafından hint yağı önlenmelidir.


Emziren Kadınlar

Hint yağı paketleri toksinleri dolaşarak vücut tarafından dışarı atılabilmeleri için dolaşır. Bununla birlikte, bir anne emzirdiğinde, bu toksinler anne sütüne potansiyel olarak girebilir. Bu bebek için tehlikeli olabilir ve bu nedenle, emziren kadınlar için emzirme yağ paketleri tavsiye edilmez.

Ağır Menstrüel Akışı Olan Kadınlar

Genellikle ağır adet kanaması geçiren kadınlarda menstruasyon sırasında hint yağı paketlerinden kaçınılmalıdır. Hint yağı paketleri daha fazla kanamaya neden olabilir ve bu durumlarda potansiyel olarak yaşamı tehdit edebilir.Kadın aşırı kanama olmadan kramp veya rahatsızlık hissederse, o zaman kastor yağ paketleri ağrıyı azaltmada son derece yararlı olabilir.

Bazı Gastrointestinal Sorunlar

Ricinoleik asit doğal bir müshildir ve gaz, şişkinlik, kramp ve kabızlık gibi durumların iyileştirilmesi için iyidir. Fakat aynı zamanda gastrointestinal sistemin kaplaması ile etkileşime girebilir ve ülser, divertikülit, hemoroid ve kolit gibi belirli rahatsızlıkları da arttırabilir. Bu koşullara sahipseniz kullanılması önerilmez.

Aşırı Cilt Hassasiyeti

Bazı bireyler çok hassas ciltlere ya da kolayca kronikleşebilen kronik cilt koşullarına sahiptir. Bu insanlar hint yağına karşı daha fazla risk altındadır ve bu nedenle bu durumlarda önerilmemektedir.


Hint yağı ve türevleri, diğerlerinin yanı sıra sabun, yağlayıcı, balmumu, naylon, ilaç ve parfüm üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır.Yağ ayrıca dermal mantarın güçlü bir cevabı olan undesilenik asit içerir. 1961 yılında Amerikan Petrol Kimyagerleri Topluluğu'nun dergisinde A.F. Novak, iki ana türev yağ türevinin antimikrobiyal özelliklerini belgelemiştir: risinoleik ve oleik asitler. Bu iki maddenin, çeşitli bakteri, maya ve küf türlerine karşı etkinliklerinde üstün olduğunu bulmuştur.Kastor yağının geleneksel kullanımı cilt problemlerinin, yanıkların, güneş yanıklarının, cilt bozukluklarının, deri kesiklerinin, sıyrıkların, vb. Tedavisini içerir. Ayrıca, küçük bir miktar dökerek ve etrafta dolaşmasına izin vererek gözün dış kısımlarını çizmek için kullanılır. göz kapağının içinde. Yağ benzer şekilde ıslatılmış bir flanelde kullanılmış ve baş ağrıları, kas ağrıları ve cilt şikayetleri gibi çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için vücuda yerleştirilmiştir.Bitkisel yağlar, yumuşatıcı özellikleri ve biyolojik olarak parçalanabilmeleri nedeniyle petrol türevi yağlayıcılara uygun alternatiflerdir. Hint yağı çoğu bitkisel yağdan daha yüksek sıcaklıkta yağlamaya sahiptir, bu da kozmetikte kullanım için idealdir.Hint yağı, dünyada 4.000 yıldır tıbbi olarak kullanılmaktadır ve Hint ve Çin bitkiselizminde öne çıkmaktadır.


Hint yağı nedir?

E vitamini açısından zengin olduğu iddia edilen, hint yağı bitkisine basmaktan elde edilen bir yağlı asit yağıdır. Renksiz, açık sarı veya koyu siyah olabilir. Hindistan cevizi yağı gibi, kaş ve saç büyümesini teşvik etme, cildi nemlendirme ve bahçe molozlarını ve gopher'ları püskürtmeyi de içeren pek çok kullanım alanı vardır. Goop, bir kadeh yağın ardından yarım bardak suyunun hafif bir bitkisel müshil olduğunu iddia ediyor.

 

 

Properties of castor oil
Molecular Formula:C57H104O9
Molecular Weight:933.45 g/mol

Castor oil is a translucent liquid with a yellow tint. It is an active ingredient in a wide variety of household items, from cleaning products to paints.It has also been used to treat a range of medical conditions, most notably digestive issues.Castor oil is broken down into ricinoleic acid in the small intestine. This speeds up the process of digestion. Although the evidence is less conclusive, castor oil has also demonstrated some potential benefits for the face and skin. Castor oil and ricinoleic acid are thought to increase absorption in the skin and are sometimes used in the treatment of various skin conditions, including dermatosis, psoriasis, and acne. There are also anecdotal reports of castor oil promoting hair growth, including eyelashes, though no scientific literature that supports this.By serving as a source of ricinoleic acid and several other fatty acids, castor oil has some properties that make it a useful skincare product, particularly for the face.

 

 

Benefits and Uses of Castor Oil

Castor oil is a multi-purpose vegetable oil that people have used for thousands of years.It's made by extracting oil from the seeds of the Ricinus communis plant.These seeds, which are known as castor beans, contain a toxic enzyme called ricin. However, the heating process that castor oil undergoes deactivates it, allowing the oil to be used safely.Castor oil has a number of medicinal, industrial and pharmaceutical uses.It's commonly used as an additive in foods, medications and skin care products, as well as an industrial lubricant and biodiesel fuel component.In ancient Egypt, castor oil was burned as fuel in lamps, used as a natural remedy to treat ailments like eye irritation and even given to pregnant women to stimulate labor.Today, castor oil remains a popular natural treatment for common conditions like constipation and skin ailments and is commonly used in natural beauty products.

 

 

Side Effect

While castor oil has a range of promising properties, it is important to note that the scientific evidence supporting many of these claims is not conclusive, and much of the evidence tends to be anecdotal rather than scientific.This means that most studies are about one particular instance in which treatment with castor oil was successful, rather than providing wide-ranging and accurate data.


These are often reports that relate to allergic reactions, such as:


skin rashes
swelling
itching


Anyone who experiences an allergic reaction to castor oil should seek medical attention immediately. Skin irritation and the development of rashes are the most commonly reported side effects.As a child, I remember my granny recommending castor oil for just about any ailment. For her, it was the go-to home remedy for a host of problems. Castor oil happens to be one of the most widely used ingredients, owing to the fact that it has plenty of benefits for your skin, hair, and health. The castor oil benefits are not just limited for its anti-inflammatory and antibacterial properties, it is traditionally been used topically for skin and hair benefits too.Castor oil is extracted by pressing the seeds of the castor plant and is increasingly becoming an important bio-based raw material in various cosmetics, soaps, textiles, massage oils, and even medicines.

 

 

Skin Benefit

Heals Inflamed Skin
Fights Signs Of Aging
Reduces Acne
Moisturizes Skin
Fades Blemishes
Prevents Stretch Marks
Reduces Pigmentation


Hair Benefits


Promotes Hair Growth
Treats Scalp Infections
Prevents Premature Graying
Conditions Hair
Health Benefits
Treats Ringworms
Disinfects Wounds
Acts As A Laxative
Reduces Joint Pain/Arthritis
Boosts Immunity
Treats Back Pain


Skin Benefits

When it comes to beauty and skin care, castor oil has many amazing benefits you would never have known of. Check out here the best benefits of castor oil for skin.

Heals Inflamed Skin
Castor oil is a boon when it comes to healing skin inflammation that can be caused by sunburns, acne, and dry skin.

Why Does It Work
Castor oil, when applied to the skin, penetrates deeply and stimulates the production of collagen and elastin . This, in turn, helps soften and hydrate the skin. It delays the appearance of wrinkles and fine lines and makes the skin smoother, softer, and younger. The fine lines around the eye area can also be treated with its application.


Food & Drinks7 Incredible Castor Oil Benefits For Beautiful Skin And Hair 7 Incredible Castor Oil Benefits for Beautiful Skin and Hair

 
Who doesn't want flawless, glowing skin and bouncy hair? These are the two most common beauty concerns and the anxiety that builds with trying to be perfect often has us resorting to chemical-laden products or unnecessary treatments. But there are better ways to get pretty that are pure and simple. Castor oil is one of them. Castor oil is the pale yellow liquid extracted from castor seeds and is very rich in antioxidants. You may have not known this but castor oil is a natural beauty ingredient that can solve most of your skin and hair problems.According to Himanshu Chadha, Director, APS Cosmetofood, "Castor oil has been an age old remedy for hair and skin related issues. It is an elixir for beautiful hair and supple skin. Castor oil contains Vitamin E, proteins and Omega 6 & 9 that are the key components responsible for good hair and skin. It helps in the reduction of hair fall, pre-mature greying of hair, fights any scalp related problems along with accelerating hair growth. For your skin, be it pigmentation, acne or ageing, castor oil is the solution of it all."In addition to this, castor oil is also known for its anti-bacterial properties and various medicinal benefits. In the book ‘Heal the Body Holistically', author Carolyn J. Williams explains, "It is believed that most of castor oil's benefits are derived from its high concentration of unsaturated fatty acids".Let's learn more about the various qualities of castor oil and how they can benefit your overall health.
 
1. Clears Acne
 
The problem with most beauty products is that they strip the oil out of your skin. Each time your skin is robbed of oil, it compensates for the lack of moisture by producing more oil which leads to oily and inflamed skin that triggers acne. Don't be afraid of applying oil to your skin. The essential fatty acids that castor oil contains help in restoring the skin's natural moisture balance. Apply castor oil gently on your face and massage in circular motions.You can even leave it overnight and wash off in the morning. You can also use steam to open your pores and help your skin absorb the oil better.

 

2. Gives Healthy, Shiny Hair

Dermatologist Dr. Deepali Bhardwaj tells us that any oil gives only external nourishment. But castor oil is the best oil to enrich your scalp. It contains ricinoleic acid and omega-6 fatty acids and therefore when massaged onto the scalp it helps in increasing the blood circulation which improves hair growth. Castor oil also moisturizes and conditions your hair naturally.

 

3. Prevents Hair Fall

"You can apply castor oil once a week mixed with methi seed powder and use it as a hair mask along with steam. This prevents hair fall and also makes the roots stronger," suggests Dr. Deepali.

 

4. Natural Cure for Styes

Castor oil is known for its powerful anti-bacterial properties. Apply a drop of castor oil over the stye at least two-three times in a day for effective results, as shared in William's book.


5. Treats Wrinkles

Another piece of advice that William's book offers is that castor oil can be a great natural remedy for wrinkles. It penetrates into the skin and boosts the production of collagen which softens and hydrates the skin. It rejuvenates the skin by making it softer and smoother. Apply a small amount of castor oil over the wrinkled area and leave it overnight.

6. Soothes Dry Skin

Castor oil helps in relieving dry and patchy skin. If you are troubled with a scaly underfoot, especially during winters, castor oil can be applied along with crushed kapur which helps in deep exfoliation and softens the skin of the sole of the foot, advices Dr. Deepali. For people with severely dry skin or dry hair, castor oil can be used once a week, but remember that no treatment should be done excessively. Castor oil is also beneficial for those suffering with a skin ailment called Atopic Dermatitis. It is a dry skin disease and is on a rise due to the climate change and increasing pollution. Applying castor oil on the whole body can help in keeping it nourished.Vishal Bhandari, Founder of Soul Tree adds, "Castor oil acts as a natural humectant locking moisture in the skin specially during the winter season and shields your skin and hair from dust and dry heat."


7. Remedy for Constipation

Castor oil also acts as a laxative. Researchers have found that Researchers have discovered that the main fatty acid in castor oil called the ricinoleic acid binds to receptors on the muscle cells of your intestinal walls. This causes those muscles to contract and push out stool and thus, relieves constipation.Castor oil works effectively and quickly when taken during the day. Have a 15 ml dose of the oil once a day. Since it has a very strong taste, some suggestedchilling it a bit before consuming in order to mask the flavour.

 

 

30 Outstanding Castor Oil Uses and Benefits


For centuries, health care providers and folk healers have been using castor oil because of the many benefits it provides. Many think that the ancient Egyptians were the first to discover the many castor oil uses and castor oil benefits.In fact, many believe that Cleopatra used the pale yellow liquid to brighten the whites of her eyes. Castor oil is simple to use and isn't harsh on your skin, making it an excellent remedy for many different ailments.Castor oil is considered a vegetable oil that is pale yellow in color and is produced by crushing the seeds of the castor oil plant. Many of the benefits gained by using castor oil are a result of its chemical composition. Castor oil is a particular type of triglyceride fatty acid, with nearly 90 percent of its fatty acid substance is ricinoleic acid, which is an unsaturated omega-9 fatty acid.Castor oil has traditionally been used as a remedy for treating various skin conditions and infections, relieving constipation, and increasing the health of hair. However, recent studies have shown that castor oil can be used to support the immune system, and an anti-inflammatory agent, antimicrobial agent, and lymphatic stimulant.You can use castor oil in a couple of different ways. Apply it directly to the skin, use it through a castor oil pack, or mix it with other oils to use it as a topical remedy. Orally, add it to milk or lukewarm water or taken in the form of a supplement.

 

 

Topical Uses for Castor Oil

Arthritis Treatment
To Strengthen and Grow Hair
Acne Treatment
Skin Moisturizer
Deep Cleanser
To Improve Immunity Function
To Eliminate Fine Lines and Wrinkles
Reduce Swelling and Inflammation
Support Lymphatic System
Increase Circulation
Heal Wounds and Abrasions
Relieve Menstrual Cramps
Oral Uses for Castor Oil
Relieve Constipation
Clean Out Intestines Before Surgery
Induction of Labor

 

1. Natural Arthritis Remedy

Castor oil's anti-inflammatory properties make it an excellent massage oil for arthritic joints, sore muscles, and inflammation of your nerves. The ricinoleic acid that castor oil contains possess the ability to boost anti-inflammatory properties within the body and is considered a safe remedy for arthritis pain. Here are the various ways you can use castor oil to treat arthritis pain.


Directions
Take a piece of unbleached cotton flannel fabric and fold it to create three to four layers. Soak it in castor oil and place it over the affected joints.Wrap the cloth with saran wrap and put a heating pad or hot water bottle over the area. Leave it for at least 45 minutes. Do this once a day to help reduce pain and inflammation in your joints.The saran wrap will prevent the heating pad or water bottle from getting oily. Reuse the pads by placing them in a Ziploc bag in the refrigerator until you're ready to use them again. Take it orally by adding a tablespoon of castor oil to your favorite beverage. Massage warm castor oil into the affected joints. To promote proper absorption, massage into the skin before you go to bed and leave it on overnight. To avoid scalding the skin, make sure the castor oil is not too hot when applying to the affected area.When treating severe arthritis pain, add a pinch of ginger powder to a boiling glass of water. Once the water has cooled, add two tablespoons of castor oil.Be sure to mix the concoction well before drinking.This remedy works best when you drink it when you first wake up or right before you go to bed.If you dislike the taste of castor oil, take a castor oil supplement or pill. However, this won't be as useful as pure castor oil.

 

2. Getting Rid of Stretch Marks


Stretch marks are often caused by pregnancy and rapid weight gain, but can also be a result of aging, hormonal imbalance, sudden weight loss, and swelling.Castor oil is known as one of the best treatments for a variety of skin conditions. Its rich contents and various fatty acids make it an excellentmoisturizer and effective treatment for getting rid of unsightly stretch marks.Using your fingers, massage enough castor oil over the stretch marks to cover the entire affected area.For added moisture, mix two tablespoons of coconut or almond oil with one tablespoon of castor oil.Avoid applying the treatment to the broken skin.


Use a thin cotton cloth to cover the area.
Leave the cloth on the area for about 15-20 minutes to help ensure the oil penetrates deeply.
Covering the area with a heating pad or hot water bottle will speed up the results.
Repeat this process on a regular basis to see a significant reduction in the appearance of your stretch marks.

3. Castor Oil For Treating Acne
One of many castor oil benefits is that works well against acne.The common skin condition, acne, is a result of impurities accumulating in your pores, causing the skin to become irritated and inflamed. Many of the acneremedies on the market today contain benzoyl peroxide and salicylic acid, which tend to dry out the skin. Castor oil, similar to using neem oil, is a naturalresource that will draw out dirt, dead skin cells, excess oils, and bacteria without drying out your skin.

Directions
Place a bowl of boiling water on a stable surface and grab a towel.
Holding the towel over your head, lean over the bowl of water.
Doing this opens up your pores, which allows the castor oil to penetrate your skin deeply.
Keep your face over the bowl for several minutes.
Take a washcloth and moisten it with warm water, and apply a small, dime-sized amount of castor oil to the cloth.
Gently rub the affected area with the washcloth.
Use small circular motions when applying the castor oil to the area.
Leave the castor oil on your skin overnight.
When you wake up, remove the castor oil using a damp towel to wipe away the oil.
Using cold water, splash your face several times.
Cold water will shrink your pores, while warm water will open up your pores.
Pat your skin dry and use a facial cleanser to clean away the remaining castor oil.
For the best results, repeat these steps on a daily basis for between 10 and 14 days. You can use castor oil to prevent acne by following this process a couple of times a week.

 

4. Deep Facial Cleanser
Along with treating acne, you can use castor oil as a deep facial cleanser. Unlike the harsh chemicals in over-the-counter and prescription facial cleansers that dry out your skin, using castor oil as a deep cleanser will get rid of pimples fast, deep-clean your skin of dirt, bacteria, dead skin cells, and excess oils while keeping your skin soft, supple and flawless.


Directions

Using a generous amount of the oil blend in the palm of your hand, rub them together to warm up the oil.
Using slow, firm motions across your skin, massage the oil into your face, paying particular attention to any areas that may be a problem.
When your pores are thoroughly saturated, take a clean washcloth and soak it in hot water.
Place the washcloth over your face. Leave it on until it has become cool to the touch.
Gently wipe your face with the washcloth, and then rinse it in hot, running water.
Repeat these steps several times to thoroughly clean your face.
Be sure to not scrub your face hard during the final step of the process.

5. Eliminating Fine Lines and Wrinkles

Castor oil is great for reducing fine lines and wrinkles because it penetrates deep into your skin, which stimulates the production of elastin and collagen. These two components in the skin are responsible for its elasticity and tautness. Castor oil's emollient properties allow the skin to quickly absorb it,keeping your face hydrated and plump, which is also important in reducing the appearance of fine lines and wrinkles. To ensure you get the most out of the castor oil treatment follow these steps.


Directions
Clean your face with your regular facial cleanser and cold water.
Using a towel, pat your skin dry.
Remove any traces of the cleaner with a cotton ball soaked in toner.
If you don't have toner, you can use rose water or witch hazel.
Allow the toner to dry, then pour a small amount of castor oil into the palm of your hand, rubbing hands together to warm up the oil.
Gently massage the oil into your face using small, circular motions.
Repeat the process every day.
For maximum benefits, apply the oil to your face at night, before going to bed.


6. Castor Oil For Hair Growths
Castor oil, and more specifically, Jamaican Black Castor oil, has become a popular treatment for growing healthier, thicker hair. When regularly used on your roots, it can increase hair growth, reduce hair damage from products and styling, hydrate hair, make hair shinier and fuller, prevent dry scalp, and improve the overall health of your hair. When you apply it to the ends of your hair, the castor oil can help reduce frizz and repair split ends. Follow the steps below to help strengthen and grow your hair.

Directions
Apply castor oil to your scalp and roots using your fingertips.
Make sure to distribute it on your scalp evenly.
Try to avoid getting the oil into the strands of your hair. Due to its thickness, it can be difficult to remove.
Cover your hair with a plastic shower cap and wrap your head with a towel.
Allow the oil to remain on your hair for at least fifteen minutes.
For best results, leave in overnight.
To remove the castor oil, wash your hair thoroughly with shampoo.
For the best results, repeat the process every week for 6 - 8 weeks.

7. Relieving Constipation
Castor oil is a popular way to relieve constipation. The various components in the natural constipation remedy act as a powerful laxative, stimulating both the small and large intestines and purging the colon walls, allowing impacted fecal matter to move through the colon. The fatty acids in the castor oil also work to prevent liquid from being absorbed by the intestinal tract, helping the bowel to retain its moisture, which allows it to pass through the colon easier.

Directions
Add between 30 and 60 grams of castor oil to a glass of lukewarm milk.
Substitute a glass of lukewarm water if you don't like milk.
Drink the entire glass.
Add some ginger to the concoction if you find the smell too strong.
In about an hour, you will begin to feel the effects of the castor oil.

8. Improving Immune Function
Using castor oil regularly is believed to improve various immune system functions, including lymphatic drainage, thymus gland health, and blood flow. The lymphocytes, which is a type of white blood cell found in the body's immune system, attack perceived threats to the body and outside invaders like bacteria and toxins. The use of castor oil helps the body produce the proper levels of lymphocytes, which are stored and released into the lymphatic tissue from the lymph nodes, thymus gland, and tissue from the small intestine. Apply castor oil packs to your abdominal area to increase the body's absorption of the oil.

9. Treating Ringworm
A relatively common skin condition, ringworm is caused by a fungus and grows into a ring-shaped, red rash. Studies show that nearly 20 percent of the population has suffered from ringworm at least once in their life. While it can be a pain to deal with, castor oil is an excellent treatment for ringworm. The undecylenic acid found in the castor oil acts as an antifungal agent that kills the infection.

10. Minimize Appearance of Scars
Castor oil is great for reducing and preventing the appearance of scars. The many fatty acids found in the oil help stimulate the lymphatic system in the body, which is essential for preventing scars. While it can't eliminate scars that you already have, it can reduce their appearance.

11. Heal Dry, Cracked Heels
Castor oil's miraculous ability to hydrate the skin makes it a perfect remedy for treating cracked heels. It is rich in vitamins, and essential nutrients help to hydrate dry, cracked skin. Simply rub castor oil on your feet, put on a pair of socks, and leave on overnight. You'll notice a dramatic difference.


12. Induce Labor
Castor oil helps induce labor. When taken orally, castor oil works to stimulate the bowels. Castor oil tends to irritate the uterus, which causes contractions to begin.

13. Relieve Sunburn
With the same cooling sensation as aloe, castor oil is great for alleviating painful sunburns. The ricinoleic acid will protect any blisters that pop up from becoming infected and reduce the inflammation associated with sunburns.


14. Castor Oil For Thicker Eyebrows
Castor oil has been proven to be an effective way to grow and strengthen your hair. But did you know that it can also work to thicken your eyebrows? The antioxidants, proteins, vitamins, fatty acids and nutrients it contains all work to nurture the hair follicles and fight against bacteria that may be a factor that hinders growth.

15. Lengthen Eyelashes With Castor Oil
One castor oil use is lengthening eyelashes.The vitamin E, proteins, minerals, and antibacterial properties of castor oil can help strengthen and lengthen your eyelashes when applied on a regular basis. It penetrates deep into the skin when applied to the area, moisturizing and refreshing the area to help the eyelashes grow quicker and prevent them from breaking.


16. Remove Moles and Skin Tags
When mixed with a little baking soda, castor oil can be an excellent way to get rid of unsightly moles and skin tags. You simply have to apply the paste to the affected area and cover it with a bandage. Doing this daily for four to six weeks will eliminate the moles and skin tags.


17. Soften Cuticles and Eliminates Brittle Nails
Castor oil has a high concentration of vitamin E, which works wonders for brittle, dry nails. Massaging it into your nails and cuticles every evening will result in soft cuticles and healthy looking nails.


18. Perk Up Your Ferns
Castor oil has many uses, but did you know that you can use it to liven up your ferns? The high amount of minerals and vitamins will do wonders if your ferns look unhealthy. Combine warm water, castor oil, baby shampoo, and add several drops of the mixture to the soil. Follow up with regular watering, and within a couple of days, your ferns will be perky once again.


19. Repel Moles in Your Yard
If you have trouble with moles trashing your yard, castor oil could be just what you need to send them on their way. Mix two gallons of water and a half a cup of castor oil and pour it down the mole holes. The solution won't kill the moles, only make it unpleasant enough that they will find another place to dig.

20. Support the lymphatic System
Your lymphatic system is responsible for expelling metabolic waste from your body. When you have drainage problems or flow disruptions, castor oil can help to get things moving again. Applying castor oil packs to your lymph nodes allows your body to absorb the oil quickly.


21. Reduces Skin Inflammation
Castor oil has strong antibacterial and anti-inflammatory properties that help to heal bug bites, rashes, and itches. To relieve skin inflammation within a small area on the skin, simply soak a bandage with castor oil and apply it to the affected area. For larger areas, soak a cotton ball in castor oil and apply it to the affected area. Rinse it off after an hour, repeating several times throughout the day.

22. Fights Toenail Fungus
The undecylenic acid found in castor oil is an active ingredient that is great for relieving fungus in the body. To treat toenail fungus, soak your feet in warm water and Epsom salt for five minutes. Follow the soak by liberally applying castor oil to the affected toenail.

23. Hydrates Chapped Lips
The fatty acids found in castor oil help to hydrate and moisten dry, chapped lips. Apply castor oil to your lips several times a day to hydrate and moisturize. You can also create a soothing topical treatment by mixing castor oil, glycerin, and lemon juice. Apply before bed to hydrate chapped lips.


24. Relieves symptoms of migraines
A natural pain reliever, castor oil is great for relieving headaches and migraines. To help relieve symptoms of migraines and headaches, rub a teaspoon of the oil into your forehead for about a minute. You should start feeling the effects within two to three minutes.

25. Reduces menstrual cramps
Massaging warm castor oil over your abdomen can be an excellent way to relieve the symptoms of menstrual cramps and period pain. The ricinoleic acid in castor oil works as an anti-inflammatory and is an analgesic agent which helps relieve pain. Castor oil packs are perfect for relieving menstrual cramps.

26. Soothe Mouth Sores
The antibacterial and anti-inflammatory properties of castor oil make it the perfect natural remedy for treating mouth sores. To address sores in your mouth, apply a small amount of castor oil or peppermint oil to the area. After several minutes, rinse your mouth out with water and repeat several times throughout the day.

27. Soothe Muscle Aches and Pains
Have aches and pains? Castor Oil benefits include soothing bodily aches.

When rubbed directly onto the skin, the ricinoleic acid is better able to penetrate deeper, helping to relieve inflammation in the tissues. To gain relief from sore and painful muscles, place a castor oil pack on the affected area and cover with a heating pad or hot water bottle. The heat helps deliver the castor oil to the inflamed joints and tissue.

28. Relieve Insomnia
If you suffer from insomnia, castor oil can help you fall asleep. Instead of taking harmful (and sometimes habit-forming) medication to help your insomnia, rub castor oil along your eyelids before going to bed. Your body absorbs the oil and promotes healthy circulation, helping you to become more relaxed, inducing help you sleep.

29. Eliminate Corns
Corns on your feet can be painful and irritating. The hydrating abilities of castor oil can help to remove them. To treat corns, soak your feet in warm water for about fifteen minutes. Dry your feet and apply castor oil to the corn. After about ten days of treatment, you should be able to peel the corns away easily.

30. Anti-Fungal Properties
Castor oil contains the biochemical agent undecylenic acid, which is used to stop fungal growth. The undecylenic acid makes the natural remedy ideal for numerous types of fungal infections including yeast infections, athlete's foot, and ringworm. Mix with coconut oil and apply it to the affected area and left on overnight until the fungus heals.

Regular Castor Oil vs. Jamaican Black Castor Oil

Users believe Jamaican black castor oil to be one of the most potent mixtures you can get. The increased potency that the Jamaican castor oil offers is as a result of how they process it. Unlike regular castor oil, Jamaican black castor oil is produced by roasting and grinding the organic seeds manually, before being boiled to extract 100% pure dark oil.Cooking the beans for an extended amount of time results in an increased production of ash content. When castor oil contains a high concentration of ash, it is believed to be more efficient because the ash increases the potency of the oil. The darker the oil appears; the more ash it contains.


How is Castor Oil Made?

Castor oil comes from pressing the seeds of the Ricinus Communis (castor oil) plant. The plant is highly toxic and contains protein and alkaloid ricin. To make castor oil, take the beans from the castor oil plant and roast them. Next, press the beans to release the oil.

 

What are the Side Effects of Castor Oil?

Castor oil is a natural remedy and has been deemed safe to use in limited amounts. However, you may still experience some mild to moderate symptoms if you take too much of it or consume it for an extended period.Before applying a significant amount of castor oil to your skin or ingesting it, determine if you are allergic to it by conducting a patch test. Place a small amount of castor oil on your forearm and let it sit for 24 hours. If you have any reaction, even if it is slight redness or itching, avoid using castor oil for any reason.When taking castor oil, it is important to exercise caution. If you take too much castor oil, it could result in an overdose or poisoning, which could lead to more serious health complications.


When Used Orally

Dizziness
Abdominal Cramps
Diarrhea
Nausea
Electrolyte disturbance
Low blood pressure
Pelvic congestion
When Used Topically
Itchiness
Skin inflammation
Uncomfortable Rash
Stinging sensation
Swelling of the face and throat
Difficulty breathing
Additional Castor Oil Recipes
Oil Cleansing Method Recipes
Use castor oil to care for your skin. Whether you have oily, combination, or dry skin, castor oil is a useful treatment.

Oily Skin

Oily skin can be a problem for a couple of reasons.The first problem is that oily skin can give your face a shiny appearance, which others may view as unattractive. Additionally, your face will be oily to the touch.The second problem is that the oil on your face can clog your pores. When your pores are clogged, you start forming acne, which gives your skin anunattractive appearance at best and causes permanent scarring at worst.

 

Castor Oil Packs

Take a piece of flannel, cotton, or wool fabric
Soak in Castor oil
Place over an affected area
When finished, place in a plastic zip lock bag, to reuse later

How Much Castor Oil is Safe?

Your particular medical condition, your age, and your weight will determine the right amount of castor oil to take. Talk to your healthcare professional before taking any castor oil as they can provide you with the right dosage.

Castor Oil: Oil of Many Uses

Castor oil is often considered a remedy for relieving constipation; however, it can do so much more than that. From helping you regrow and strengthen your hair, to treating arthritis, castor oil uses and benefits are numerous. Since its first uses in ancient Egypt, the various castor oil uses and benefits are popular with people around the world.


Just a spoonful of castor oil

 

Castor oil may have a bad rap among people who were force-fed spoonfuls as children, but it's no myth that the tonic has health effects. Now, scientists have elucidated the molecular mechanism of the active ingredient in castor oil, which has been used for thousands of years as a laxative and labor-inducer.Ricinoleic acid, the fatty acid that makes up about 90% of the oil, binds to one particular receptor in the intestines and uterus, the researchers discovered. The discovery explains how castor oil works and could lead to the development of less unpleasant drugs.Although taking a daily spoonful of diluted castor oil as a general health aid is no longer in vogue, alternative health stores still sell the foul-tasting liquid as a laxative. The Food and Drug Administration has categorized castor oil as "generally recognized as safe and effective," but researchers don't understand its mechanism.Castor oil is one of the best kept beauty secrets but those who do know about it can boast longer lashes, fuller eyebrows and lustrous hair.Made from castor seeds, castor oil is high in vitamin E and contains essential unsaturated fatty acids like omega-6 that stimulate blood circulation on the surface of the skin, giving hair growth a helping hand.

 

Here's what you need to know about castor oil:

If you've got a brow balding situation - most commonly caused by stress or sleeping on one side - dab a little castor oil on your brows before bed and watch them fill out over time.When it comes to sneaky split-ends put a 50p sized drop of castor oil in the palm of your hand and warm together with your other hand, before smoothing through the ends of your hair. For the ultimate restorative hair mask, use with coconut oil and leave overnight to work its magic on your mane.For hair growth, massage a little castor oil into the roots of your hair once a week. If your hair is prone to getting greasy, use sparingly and be sure to shampoo twice to rinse the oil out thoroughly.For longer lashes, replace your eye make-up remover with castor oil and wipe away the day's mascara, whilst allowing the castor oil to delicately coat your lashes, lengthening and protecting them.Inflamed skin is crying out for castor oil. Dab a little on the affected area in the morning and at night. Try to avoid using castor oil on already oily areas or spots.Castor oil is a natural treatment for fighting the signs of ageing. Castor oil penetrates the skin and helps to stimulate collagen and elastin, which can soften and hydrate the skin, making it great for wrinkles. Dip a small cotton ball into castor oil and apply to wrinkled skin before going to bed.Give yourself glowing skin with castor oil by looking after your liver. Apply the oil to an old flannel before placing on the liver region (under your right breast) wrap in clingfilm and cover with a hot water bottle. Try to leave it there for a minimum of an hour... overnight would work wonders.Just by applying a little castor oil before going to bed your lashes, locks and liver region can benefit from natural nourishment.Look out for cold-pressed or cold-processed castor oil. Castor seeds are rich with essential oils and in order to extract the oils pressure is added to them to release all of the goodness. Unlike some castor oils, cold-pressed does not use heat to extract the nutrients. Instead, natural methods of pressing are used, producing 100% pure castor oil.Castor oil, also called Ricinus Oil, nonvolatile fatty oil obtained from the seeds of the castor bean, Ricinus communis, of the spurge family (Euphorbiaceae). It is used in the production of synthetic resins, plastics, fibres, paints, varnishes, and various chemicals including drying oils and plasticizers. Castor oil is viscous, has a clear and colourless to amber or greenish appearance, a faint characteristic odour, and a bland but slightly acridtaste, with a usually nauseating aftertaste.Castor oil is obtained from castor beans either by pressing or by solvent extraction. Both beans and oil are produced principally by India and Brazil and consumed primarily in the United States, largely in industry. In addition to the uses mentioned previously, castor oil and its derivatives are used in cosmetics, hair oils, fungistatic (fungus-growth-inhibiting) compounds, embalming fluid, printing inks, soap, lubricants, greases and hydraulic fluids, dyeing aids, and textile finishing materials. Turkey-red oil, long used as a dyeing aid, is produced by the reaction of castor oil with sulfuric acid.Castor oil consists almost entirely of the triglycerides ricinoleic acid; and although castor oil has been taken internally as a cathartic, its use can be harmful.


Castor oil for hair growth


So, what makes castor oil so good for hair growth and repair?

Made from castor seeds, castor oil is high in vitamin E and essential unsaturated fatty acids like omega-6, which stimulate blood circulation on the surface of the skin, giving hair growth a helping hand.It also contains ricinoleic acid and omega- 6 essential fatty acids, which when used topically may boost blood circulation to the scalp, stimulating healthy hair growth


What are the benefits of castor oil for hair?

Castor oil is rich in minerals, vitamins and essential fatty acids all of which are great for your hair and scalp, says Vincent Allenby, creative director at Trevor Sorbie, Manchester.It might be a good product to consider using around the changing of the seasons, advises Headmasters Artistic Ambassador Gareth Williams: ‘Castor oil benefits the scalp because of its moisturising properties.‘It improves blood circulation to the scalp and helps to soothe flaky, itchy scalp environments, which is perfect to use during the changing of the seasons.Containing lots of fatty acids, the oil really does help to heal the hair's fibre, so you get smoother hair.

 

Castor oil for hair treatment


But Vincent Allenby warns that using the oil in its raw form (if you do manage to get hold of it) is not a good idea.If using it on your hair make sure it is diluted with something such as argan oil or jojoba oil as on its own it's too heavy for the hair and could be a little troublesome rinsing.As an example, if you do wish to treat your hair with castor oil, you may wish to mix three spoonfuls of castor oil with one of coconut oil and one of jojoba oil.The smell of castor oil is not exactly the stuff of spa treatments, either, so using a drop or two of essential oil in your mixture will make your treatment more enjoyable. Coconut oil also boasts a host of hair benefits, as does argan oil for hair.To use as a treatment, heat the oil over hot water until warm (never in the microwave - a burnt scalp is not enjoyable) before applying to your hair and rinse well after you've given the oil time to work.The experts at Pukka Herb also recommend massaging the oil into your scalp, through the ends and then rinsing twice with shampoo to get rid of any residue.If your hair is particularly dry, leave overnight and only do this once a week.

 

 

WHAT IS CASTOR OIL AND HOW DOES IT WORK?

Castor oil can be used as an irritant/simulative laxative. Castor oil is a natural emollient and a few drops may also be used to remedy dry skin, as a massage oil, and may benefit hair as a treatment. Castor oil contains ricinoleic acid, a fatty acid that comprises about 90% of the oil.Castor oil is available under the following different brand names: Fleet Castor Oil and Emulsoil.


WHAT ARE SIDE EFFECTS ASSOCIATED WITH USING CASTOR OIL?


Side effects of castor oil include:
dizziness
abdominal cramps
diarrhea
nausea
electrolyte disturbance
low blood pressure
pelvic congestion
This document does not contain all possible side effects and others may occur. Check with your physician for additional information about side effects.

WHAT OTHER DRUGS INTERACT WITH CASTOR OIL?


If your doctor has directed you to use this medication, your doctor or pharmacist may already be aware of any possible drug interactions and may be monitoring you for them. Do not start, stop, or change the dosage of any medicine before checking with your doctor, health care provider or pharmacist first.Castor oil has no noted interactions with other drugs. This document does not contain all possible interactions. Therefore, before using this product, tell your doctor or pharmacist Keep a list of all your medications with you, and share the list with your doctor and pharmacist. Check with your physician if you have health questions orconcerns.

 

WHAT ARE WARNINGS AND PRECAUTIONS FOR CASTOR OIL?

Warnings

This medication contains castor oil. Do not take Fleet Castor Oil or Emulsoil if you are allergic to castor oil or any ingredients contained in this drug.Keep out of reach of children. In case of overdose, get medical help or contact a Poison Control Center immediately.

 

Contraindications

Avoid use if hypersensitivity, GI obstruction or perforation, severe impaction, symptoms of appendicitis or acute surgical abdomen, ulcerative colitis and rectal fissures.


Effects of Drug Abuse
There are no effects of drug abuse with the use of castor oil.

Short-term Effects
There are no short-term effects from use of castor oil.

Long-term Effects
There are no long-term effects from use of castor oil.

Cautions
Avoid in pregnancy as it can induce premature labor.


Pregnancy and Lactation
Consult a physician before use as it may induce premature labor in pregnancy. Safe to use when lactating.Dating back to its first recorded medical use over 3,500 years ago, castor oil has been used to stimulate blood circulation in the body's tissues and improve lymphatic drainage for optimal health and healing. Castor oil is known to promote detoxification processes, and can be used as a simple and natural home therapy to help your body detox.Castor oil is obtained from the seeds of the castor plant (Ricinus communis). It is a colorless to very pale yellow liquid with a distinct taste and faint, mild odor.Commercially, castor oil is used to make soaps, lubricants, hydraulic and brake fluids, paints, dyes, coatings, inks, cold resistant plastics, waxes and polishes, nylon, pharmaceuticals, and perfumes.Beyond its commercial uses, people all around the world have reported remarkable success using castor oil packs for a number of health conditions - including cancer.Historically, the Aztec Indians were said to have used castor oil packs to treat skin lesions, menstrual cramps, and digestive problems. The Persians used them as a therapy for epilepsy. The Egyptians for eye disorders, and the Greek physician Dioscorides used them for the reduction of tumors.Early European users of castor called the plant "Palma Christe," because they thought the leaves resembled the hand of Christ. They also found that it had remarkable medicinal qualities which made the name even more symbolic.Castor oil packs (a flannel cloth soaked in oil) improve lymphatic drainage, stimulate lymphocyte development, and improve digestion. This uniquely powerful combination of health benefits makes castor oil packs a great addition to your healing regime.


Is Castor Oil Safe to Use?

Castor oil is pressed from the castor seed which is native to India and has a unique chemical composition. Castor oil is essentially a triglyceride, comprised of fatty acids with 90 percent being ricinoleic acid, which is only found in trace amounts in other seeds. Oleate and linoleates are the other major components in castor oil.The main component of castor oil, ricinoleic acid, is a phytochemical. A phytochemical is a natural compound found in fruits, vegetables, and seeds that typically have specific actions in our body when we consume them. For example, ricinoleic acid targets specialized receptors within the intestines as well asin the smooth muscle cells of the uterus, naturally stimulating detoxification.The U.S. Federal Drug Administration (FDA) and the Joint Food and Agriculture Organization Expert Committee on Food Additives (JECFA) both recognize castor oil as safe, but do not recommend that it be taken orally.Castor Oil Promotes Lymphatic DrainageCastor oil is derived from the seed of the Ricinus communis plant. It is well tolerated by the skin and used as carrieroil, skin conditioning agent and an emulsion stabiliser in cosmetics.

 

Description

The evergreen castor bean shrub is considered native to eastern Africa. It is cultivated in southern Asia, Africa and other hot parts of the world. The seeds are collected when almost ripe and allowed to mature in the sun.It is mainly made up of ricinoleic acid; the oil is produced by cold-pressing the seeds and goes through a clarification process by heat before use. The seeds contain ricin, which is poisonous, but it does not absorb into the expressed oil. The oil is a colourless, odourless and tasteless pale yellow liquid.How is it possible that castor oil was responsible in one study for suppressing tumor growth? Castor oil has cancer-fighting abilities by which it stimulates the release of toxic build up and debris from the lymphatic system. On the other hand, when the lymphatic system functions poorly, bacteria thrive within the fluid that accumulates in lymphatic tubules and ducts.Researchers have found that the absorption of castor oil through skin stimulates blood circulation, lymphatic drainage, and the production of lymphocytes (a type of white blood cell belonging to the immune system, typically found in lymphatic fluid) that are critical to a healthy immune system. For this reason, castor oil can be used to treat individuals with weakened immune systems such as those with AIDS (acquired immune deficiency syndrome) or HIV (human immunodeficiency virus infection).

 

How Castor Oil Packs Improve Immunity

A small study published in the Journal of Naturopathic Medicine in the late 90s found that a simple castor oil pack significantly improved key immune cell counts. This study found that a 2-hour therapy period produced a "significant" increase in the number of T-11 lymphocytes.This increase in levels of T-11 cell lymphocytes represents a generalized boost in the body's specific immune defense. Lymphocytes are produced in the bone marrow and the thymus gland and function to defend the body against viruses and other pathogens as well as against cancer cells. On the other hand, low levels of lymphocytes are a major risk factor in developing viral disorders and cancer.Although the increase in T-lymphocytes was temporary, this study showed that castor oil treatment increased the T-lymphocyte count for over 7 hours following the treatment before slowly retreating back to normal levels by 24 hours posttreatment.

 

Castor Oil Promotes Healthy Digestion and Elimination

One of the simplest therapeutic strategies for promoting detoxification is to maintain the healthy functioning of your gastrointestinal tract by promoting frequent bowel movements. A popular cathartic, castor oil stimulates defecation. Although there may be additional therapeutic benefits of castor oil when directly massaged into the skin for absorption, castor oil packs can effectively promote healthy digestion and elimination.This laxative effect of castor oil may help you to have regular bowel movements, along with an increase in energy and mood. In one study, 80 percent of elderly patients recorded relief from their decades of struggles with constipation after a short 3-day castor oil pack treatment.


The Liver's Vital Importance to Detoxification

Their therapeutic properties and ease of use in the home make castor oil packs a natural and very effective detoxification therapy. One vital organ essential to your body's natural detoxification abilities is your liver. Your liver functions just like your kitchen's garbage disposal. Accumulation of pathogenic organisms and debris is similar to the inedible foods you put into the drain.Just like the garbage disposal, your liver transforms toxic debris in your body into a form which can be properly eliminated. In the kidneys, this debris is dissolved, flushed out via the bile ducts, moved to the small intestine and successfully passed from the body in the stool. For this reason, if your stool appears chalky white, your body may be indicating to you that your liver is functioning poorly.Castor oil packs can therefore be a great way to detoxify toxins from your whole body and reduce your risk of developing cancer.


Castor Oil Pack Tips

When making castor oil packs a standard routine for your body, use only therapeutic grade castor oil for optimum health benefits.

To avoid placing oil containing pesticide residue on your skin, seek and purchase castor oil labeled as:

Cold pressed
Without hexane
100% Pesticide Free
Organic
Non-hybridized
Free of preservatives and additives
Non-solvent extracted
Unrefined
Non-deodorized

 

Trusted Castor Oil Retailers

The following retailers offer trustworthy castor oil pack kits available for purchase:

Radiant Life: The kit from Premier Research Labs Castor Oil includes organic cotton flannel, a wrap-around pack, and cold-pressed, non-solvent extracted and hexane-free castor oil.

Heritage Store: Their kit contains hexane-free, cold pressed castor oil, unbleached wood flannel, and castor cleaning towelettes. Banyan Botanicals Ayurvedic Herbs: Offer unrefined and organic castor oil.


Castor Oil Pack Instructions: How to Prepare and Use

Before using castor oil packs, test for skin sensitivity to castor oil by first massaging a small drop of castor oil directly to the skin. If sleeping with a castor oil pack, it is highly recommended to use an electric heating pad with an automatic shut off to avoid burns. This can be a messy process so be careful and follow the directions to reduce castor oil spills on furniture or your body.

Materials for Use:

Therapeutic grade organic castor oil
A large wool flannel, unbleached and organic
Piece of plastic (a plastic trash bag works well)
Heat source such as hot water bottle or heating pad
Large old towel or sheet
Glass container to store the flannel (a mason jar is perfect)


Directions for Use:
Make sure you are well hydrated and have gone to the bathroom and emptied your bladder and/or colon before beginning.
Choose a space where you are able to lay down comfortably. To avoid any oil dripping onto the surface, cover the space with an old towel.
Find a piece of flannel that is large enough to cover your abdomen but not any larger or it can make a mess. Saturate the flannel in castor oil; you want to get it wet but not dripping (Warning: This can be a messy process.)Lie down on your back on the surface protected by the old towel and cover your abdomen with the flannel. It is most important to make sure your right side (where the liver is) is completely covered from just above your groin to your sternum (breastbone) or pectoral muscles. You can also get 3 separate wool flannels that are about 1 foot by 1 foot and soak them and set them right onto your upper right quadrant of your abdomen (just under the right pectoral muscle).Put a very large pillow under your knees and feet in order to take stress off of your lower back and to focus the blood flow into your abdominal region. You could also lie on the floor and put your legs up on the couch.Cover the flannel with a piece of plastic (a plastic trash bag works well) and put the heating pad or hot water bottle on this.Relax for 45-60 minutes (up to 2 hours, but not recommended to go longer) while the castor oil pack does its work and use this period of time to read a book, pray, visualize, and/or spend time doing deep breathing. You could play some classical music or worship music. You could even take a nap. Just do something relaxing!When finished, remove the pack and put the flannel into a glass mason jar and seal it tight and store in the refrigerator. Keep saturating the flannel with castor oil for future packs as you desire. You can also discard and use a new piece of flannel next time, but that will cost more.


Replace the castor oil pack when you notice a visible color change or if it smells bad.
Wash off any remaining castor oil on your skin with a natural soap or a solution of 1 quart of water and 2 tablespoons of baking soda.
Be sure to stay well hydrated as your hydration level will play a critical role in the detoxification effects from the castor oil pack.
Using the packs for just a few days can be enough to provide relief from certain symptoms, but the best results come with continual practice.

Try to do a castor oil pack treatment for 4 continuous days each week and then take 3 days off for 1-3 months. The individuals that see the best results do it every day. This may not be possible for you based on the time commitment it takes.Try to create a schedule where you can use this therapy in the middle of the day as a detox break, prayer or meditation session, and nap.Do this at least 3-4 days a week for one month and you should notice improved quality of life.If you are battling a chronic disease than it is a great idea to stay on a castor oil pack routine while you are focusing on detoxifying and healing.

Combining Detox Therapies

Castor oil packs stimulate the lymphatic system to move toxins and the digestive system to purge these toxins from the body. The benefits of toxin removal can be amplified by combining it with other healthy adjunctive therapies.Some of the best detoxification therapies to use in conjunction with castor oil packs include coffee enemas, infrared saunas, and hot/cold cycling showers. If you are using an infrared sauna or enemas as part of your health regimen, it is best to use the castor oil pack right before this to increase the amount of toxins being expelled by the body.Fresh green smoothie in the glassA great detox regimen would be to hydrate well in the morning including ingesting green juices and then using a castor oilpack for an hour, followed by a coffee enema, and finishing with 15-20 minutes in the sauna followed by an alternating hot-cold shower (if you don't have adrenal fatigue) for five minutes (30 seconds hot and 30 seconds cold repeated five times).


Who Shouldn't Use Castor Oil Packs

It is not recommended to use castor oil packs if you are experiencing any of the following conditions or life circumstances:

Many midwives believe that castor oil may induce labor. Some research suggests that this could be true as ricinoleic acid may affect the lining of the uterus and potentially increase contractions in pregnant women. Therefore, castor oil should be avoided by pregnant women unless recommended by a qualified doctor to naturally induce labor.


Women Who Are Breastfeeding

Castor oil packs move toxins into circulation so they can be expelled by the body. However, when a mother is breastfeeding, these toxins could potentially enter the breast milk. This could be dangerous for the baby, and thus castor oil packs are not recommended for breastfeeding women.

Women with Heavy Menstrual Flow

Women who typically experience heavy menstrual bleeding cycles should avoid using castor oil packs during their menstruation. Castor oil packs may induce further bleeding and could potentially be life-threatening in these situations.If the woman experiences cramps or discomfort without excessive bleeding, then castor oil packs can be extremely helpful in reducing pain.


Certain Gastrointestinal Problems

Ricinoleic acid is a natural laxative and is good for improving conditions such as gas, bloating, cramping, and constipation. But it can also interact with the lining of the gastrointestinal tract and aggravate certain conditions such as ulcers, diverticulitis, hemorrhoids, and colitis. It is not recommended to use if you have these conditions.

Extreme Skin Sensitivities

Some individuals have very sensitive skin or chronic skin conditions that are easily aggravated. These people are at more risk for a reaction to castor oil and therefore it is not recommended in these cases.

Castor oil and its derivatives are widely used in the manufacturing of soaps, lubricants, waxes, nylons, pharmaceuticals and perfumes, amongst others. The oil also contains undecylenic acid, which is a powerful answer to dermal fungus. In 1961, in the journal of American Oil Chemists' Society, A.F. Novak documented the antimicrobial properties of the two main derivatives of castor oil: ricinoleic and oleic acids. He found that these two substances were superior in their activity against several species of bacteria, yeasts and moulds.Traditional uses of castor oil include the treatment of skin problems, burns, sunburns, skin disorders, skin cuts, abrasions, etc. It has also been used to draw out styes in the eye by pouring a small amount and allowing it to circulate around the inside of the eyelid. The oil has similarly been used in a soaked flannel and placed on the body to cure various ailments, such as headaches, muscle pains, and skin complaints.Vegetable oils are favourable alternatives to petroleum-derived lubricants due to their emollient property and biodegradability. Castor oil has better high temperature lubrication than most vegetable oils, making it ideal for use in cosmetics.Castor oil has been used medicinally around the world for 4,000 years and is featured in Indian and Chinese herbalism.


What is castor oil?

It's a fatty acid oil, allegedly rich in Vitamin E, that's obtained from pressing the castor oil plant. It can be colorless, pale yellow, or dark black. Much like coconut oil, it has many purported uses, including the ability to stimulate brow and hair growth, moisturize skin, and repel garden moles and gophers.

 

 

Acar Kimya A.Ş. © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.