1-9 A-D E-G H-M N-P Q-S T-Z

HİDROKSİETİLİDEN DİFOSFONİK ASİT (HYDROXYETHYLİDENE DIPHOSPHONIC ACID)

Cas No: 2809-21-4

Moleküler Formül: C2H8NaO7P2
Moleküler Ağırlık: 229,16 mol


SYNONYMS
1-Hydroxyethanediphosphonic acid, sodium salt;EINECS 249-559-4;Hydroxyethylidene diphosphonic acid, sodium salt;(1-Hydroxyethylidene)bisphosphonic acid, sodium salt;Phosphonic acid, (1-hydroxyethylidene)di-, sodium salt;29329-71-3;Phosphonic acid, P,P'-(1-hydroxyethylidene)bis-, sodium salt(1:?);Phosphonicacid,hydroxyethylidene)bis,sodiumsalt;HEDPNa;AC1O3S7L;SCHEMBL205727;LS-195483;EC 249-559-4;329H713;(1-hydroxy-1-phosphonoethyl)phosphonic acid; sodium;Mono-sodium of 1-Hydroxy Ethylidene-1,1-Diphosphonic Acid;HEDP;HEDP(A);HEDPA;Etidronic Acid;1-Hydroxy Ethylidene-1,1-DiphosphonicAcid;Hydroxyethylidene-1,1-diphosphonicacid(HEDP);1-Hydroxyethylidenediphosphonic Acid;HydroxyethylideneDiphosphonicacid(HEDP);1-Hydroxy-1,1-Ethanediyl ester;Oxyethylidenediphosphonic Acid(OEDP)Оксиэтилидендифосфоновая кислота(ОЭДФ -кислота )


ÖZELLİKLERİ
Hidroksietiliden Difosfonik asit (HEDP) bir organofosforik asit korozyon inhibitörüdür. Kararlı kenetleme bileşikleri oluşturmak için Fe, Cu ve Zn iyonları ile şelatlanabilir. Bu metallerin yüzeyleri üzerinde oksitlenmiş materyalleri çözebilir. Hidroksietiliden Difosfonik asit (HEDP), 250 ℃ sıcaklık altında mükemmel ölçek ve korozyon inhibisyonu etkileri gösterir. Hidroksietiliden Difosfonik asit (HEDP), yüksek pH değeri altında, hidrolize olması zor ve normal ışık ve ısı koşullarında ayrışması zor olan iyi kimyasal stabiliteye sahiptir. Asit / alkali ve klor oksidasyon toleransı diğer organofosforik asitlerden (tuz) daha iyidir. Hidroksietiliden Difosfonik asit (HEDP), özellikle kalsiyum iyonu ile birlikte, heksa elementli şelatlama kompleksi oluşturmak için su sisteminde metal iyonları ile reaksiyona girebilir. Bu nedenle, Hidroksietiliden Difosfonik asit (HEDP) iyi bir antiskans ve görünür eşik etkilere sahiptir. Diğer su arıtma kimyasalları ile birlikte inşa edildiğinde, iyi sinerjik etkiler gösterir.
Hidroksietiliden Difosfonik asidin (HEDP) katı hali, kışın ve donma bölgelerinde kullanıma uygun, kristal tozdur. Yüksek saflığı nedeniyle, elektronik alanda temizlik maddesi olarak ve günlük kimyasallarda katkı maddesi olarak kullanılabilir.


KULLANIM
Hidroksietiliden Difosfonik asit (HEDP), elektrik enerjisi, kimya sanayi, metalurji, gübre vb. Alanlarda soğuk su sistemi, petrol sahası ve düşük basınçlı kazanlarda dolaşım ve korozyon inhibisyonu olarak kullanılır. Hafif dokuma endüstrisinde, Hidroksietiliden Difosfonik Asit (HEDP), metal ve ametal için deterjan olarak kullanılır. Boyama endüstrisinde, Hidroksietiliden Diposfonik asit (HEDP), peroksit stabilizatör ve boya sabitleyici madde olarak kullanılır; Siyanürsüz elektro kaplamada, kenetleme maddesi olarak Hidroksietiliden Diposfonik asit (HEDP) kullanılır. 1-10 mg / L'lik dozaj, kireç önleyici olarak, 10-50mg / L, korozyon önleyici olarak ve deterjan olarak 1000-2000mg / L olarak tercih edilir. Genellikle, hidroksietiliden Difosfonik asit (HEDP), polikarboksilik asit ile birlikte kullanılır.
AMBALAJ VE DEPOLAMA
Hidroksietiliden Diphosphonic asit (HEDP) sıvı: HEDP sıvı: 200L plastik bidon, IBC (1000L), müşterilerin gereksinimi.
Hidroksietiliden Difosfonik asit (HEDP) katı: 25kg / bag, müşterilerin gereksinimi.
Gölgeli odada ve kuru yerde on ay boyunca depolama.


EMNİYET KORUMASI
Asit, Göz ve cilt ile temasından sakının, temas ettikten sonra, suyla yıkayın.
1-Hidroksietiliden-1,1-difosfonik asit tetrasodyum tuzu (HEDP 4Na), endüstriyel su arıtma ve deterjan gibi çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanılan uygun maliyetli bir ölçek inhibitörüdür. Ayrıca, çinko ve diğer fosfatların varlığında, klorun yanı sıra korozyon önleme özelliklerinde iyi stabilite gösterir.


UYGULAMALAR
Çok işlevli ve düşük maliyetli performans, EDTA, DTPA, NTA gibi diğer ayıklayıcılar için mükemmel bir yedek olmasını sağlar.
Su Arıtma, Tekstil Uygulaması, Kazan Kireç Çözücü, Metal Ön Arıtma, Deterjanlar, Şeker İşleme, Boya ve Sabunlarda Ca, Mg ve Fe gibi Metal İyonlar İçin Güçlü Bir Şelatlayıcı Madde Olarak Kullanılır.
Soğutma suyu sistemleri / endüstriyel su arıtma
Endüstriyel deterjanlar
Yüzme havuzları
Çelik için korozyon önleyici olarak metal yüzey işleme
Çok işlevli ve düşük maliyetli performans, diğer sekestörler için mükemmel bir alternatiftir, örneğin EDTA, DTPA, NTA,
Su Arıtımında, Tekstil Uygulamasında, Kazan Kireç Çözme, Metal Ön Arıtma, Deterjanlar, Şeker İşleme, Boya ve Sabunlarda, Ca, Mg ve Fe gibi Metal İyonlar İçin Güçlü Bir Şelatlama Maddesi Olarak Kullanılır.
Soğutma suyu sistemleri / endüstriyel su arıtma
Endüstriyel deterjanlar
Yüzme havuzları
Çelik için korozyon önleyici olarak metal yüzey işleme
Soğutma suyu sistemlerinde kireç ve korozyon önleyici olarak kullanılır
Endüstriyel su arıtımında ölçek ve korozyon inhibitörü olarak kullanılır
Yüzme havuzlarında kullanılan endüstriyel deterjanlar olarak kullanılır
Metal yüzey işleminde çelik için korozyon önleyici olarak kullanılır
H2O2 çözümlerinde sabitleyici olarak kullanılır
Tekstil yardımcı maddelerinde tecrit maddesi olarak kullanılır


SAĞLIK VE GÜVENLİK
HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik Asit) kokusuz bir organik fosfor kimyasal bileşiğidir. Bir şey için, sarımsı asidik sıvı renksizdir Ayrıca, HEDP bir organik fosfonik asit korozyon inhibitörüdür. HEDP asit, çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanılır. Endüstriyel su arıtma korozyon inhibitörü ve deterjanlar gibi. Ayrıca klor varlığında iyi stabilite gösterir. Çinko ve diğer fosfatların varlığında korozyon engelleme özellikleri ile aynı iyidir.

Başka bir anahtar nokta olan HEDP, bu metallerin yüzeylerindeki oksitlenmiş maddeleri çözebilir. Sıcaklık 250 ℃ altında mükemmel ölçek ve korozyon inhibisyonu etkileri gösterir. Hidroksietiliden difosfonik asit, yüksek pH değerinde iyi kimyasal stabiliteye sahiptir. Bu nedenle, sıradan ışık ve ısı koşullarında hidrolize ve ayrışması zor. Asit / alkali ve klor oksidasyon toleransı diğer organik fosfonik asitlerden (tuz) daha iyidir.
Hidroksietiliden Difosfonik Asitin katı hali kristal tozdur. Yüksek saflığı nedeniyle HEDP, kış ve donma bölgelerinde kullanıma uygundur. Katı hal HEDP, elektronik alanda ve günlük kimyasallarda katkı maddeleri olarak bir temizlik maddesi olarak kullanılabilir. (Sıvıda çok fazla kirlilik vardır, bu nedenle elektronik temizlik ve günlük kullanım için kullanılamaz.)
HEDP, kararlı kenetleme bileşikleri oluşturmak için Fe, Cu ve Zn iyonları ile şelatlanabilir. Başka bir deyişle, HEDP asidi, özellikle kalsiyum iyonu ile bir heksa elementli şelatlama kompleksi oluşturmak için su sistemindeki metal iyonlarıyla reaksiyona girebilir. Bu nedenle, HEDP iyi bir antiscale ve görünür eşik etkilere sahiptir. Diğer su arıtma kimyasalları ile birlikte yapıldığında, HEDP iyi sinerjistik etkiler gösterir. Hidroksietiliden difosfonik asit, tekstil endüstrisinde kenetleme maddesi olarak da kullanılabilir.

Fosfanatlar, dağıtıcılar, ağartıcı ajanlar veya skala ve korozyon inhibitörleri gibi birçok endüstriyel proseste çok yoğun bir şekilde kullanılan su arıtma kimyasallarıdır.
Bu uygulamaların birçoğunda HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit), kararlı 2 değerlikli katyon fosfanat çökeltileri oluşturmak üzere kalsiyum gibi 2 değerlikli katyonlarla reaksiyona girebilmektedir.
HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit) bir organofosforik asit inhibitörüdür. Kompleks bileşikleri oluşturmak için Zn(Çinko), Cu(Bakır) ve Fe(Demir) iyonlari ile bağlanabilir. Oksitlenmiş materyalleri bu metallerin üzerinde çözebilir. HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit) 250 °C altında mükemmel ölçek ve korozyonu engelleyici etkileri göstermektedir.
HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit), yüksek pH değeri altında hidrolize etmek zordur. Ve sıradan ışık ve ısı koşullarında bozunması zor iyi bir Kimyasal stabiliteye sahiptir.
HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit)'nin Asit/Alkali ve Klor oksidasyon toleransı diğer organofosforik asitlerden(tuzlar) daha iyidir. HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit), özellikle kalsiyum iyonu ile birlikte, su sisteminde metal iyonlarıyla reaksiyona girerek hexa-element şelat oluşturucu kompleks olusturabilir. Bundan dolayı HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit) gayet iyi antiscale ve görünür eşik etkileri vardır. Diğer su arıtma kimyasallarıyla birlikte yapıldığında iyi sinerjik etkiler gösterir.
HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit) kış ve oda soğukları yaşanan yerlerde katı hali yani Kristal tozu uygundur.Sıvı HEDP'nin donarak üretim şartlarını zorlaştırma riski ortadan kaldırılmış olur.
HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit) yüksek saflık derecesine sahip olmasından dolayı Elektronik sektöründe temizlik maddesi olarak ve günlük hayattaki kimyasallarda katkı maddesi olarak kullanılır.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik Asit) Kullanım Alanları Nerelerdir?


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit), Kimya sanayi, Elektrik Enerjisi, Metalurji, Gübre vs. gibi alanlarda bulunan dolaşımdaki soğuk su sistemlerinde, yağ sahası ve alçak basınç kazanlarında ölçek ve korozyon önleyici olarak kullanılır.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit), soğutma, kazan suyu arıtma gibi endüstriyel su arıtma sistemlerinde ısı transferi yüzeylerini kirleten ölçeklerin oluşumunu önlemek için.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit), Belediyelerin su sitemlerinde, Fe(Demir)ve Mn(Manganez) Oksitlerin çökmesini önlemek için.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit), Tuzdan arındırma yani uzaklastırmak amacıyla ölçeklerde inhibisyon yapmak için.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit), Yüzme havuzlarında, Leke ve Ölçek kontrolü yapmak için.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit), Endüstriyel ve Kurumsal deterjanlar sınıfındaki temizleyiciler ve Kişisel bakım ürünlerinde peroksit ağartıcı stabilizasyonu için.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit), Hidrolitik stabilitesi ve bir ölçek inhibitörü kabiliyetine sahip olmasından dolayı, HEDP, endüstriyel su arıtımında SHMP gibi fosfonatlara karşılık tercih edilen bir Kimyasaldır.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit), Belediye sularının arıtılmasında ve Kişisel bakım ürünlerinde kullanılan tek fosfonattır.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit) teknik sınıftır.Yani hiçbir Gıda sınıfı yoktur.HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit) bazı ülkelerde bazı oranlarda içme suyu katkı maddesi olarak kullanılmaktadır.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit), hafif dokuma endüstrisinde, metal ve nonmetal deterjan olarak kullanılır.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit), boya endüstrisinde Peroksit dengeleyici ve boya tespit ajani olarak kullanılır.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit), siyanür olamayan elektrokaplamada şelat ajan olarak kullanılır.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik Asit) Fiziksel Özellikleri Nelerdir?
HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit) belirli iyonların çözünürlüğünü arttırmak ve bazı mineral bileşiklerinin çökelmesini engellemek için suya eklenen fosfonatlar olarak tabir edilen Kimyasal sınıfına aittir. 'Şelatlama Maddeleri' olarak bazı fosfonatlar ve polifosfatlar sudaki metal iyonlarını inaktive ederek su sistemlerini tedavi etmek için kullanılırlar.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit) benzersiz bir Kimyasal formül ve fiziksel özelliklere sahiptir. Suda çözünür. Beyaz veya soluk sarı renktedir. En önemli ozelliklerinden bir tanesi %0.1 den daha düşük klorür seviyesine sahiptir.Genellikle %60'lık sulu solüsyonda satılmaktadır.

 

HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik Asit) Üretimi Nasıldır?
HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit) genellikle hammadde olarak fosfor asidi veya fosfor triklorür kullanılarak cam kaplı reaktörlerde üretilir. Her 2 proseste ortak olarak Asetik Asit(CH3COOH) üretirler.


HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik Asit) Kullanım Şekli Nasıldır?
1-10 mg/L dozaj ölçeği inhibitörü, 10-50 mg/L dozajı korozyon inhibitörü, 1000-2000 mg/L dozajı Deterjan olarak genellikle HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit) polikarboksilit asit ile birlikte kullanılır.
HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik Asit) Kullanım Şekli Nasıldır?
HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit) Sıvısı; 200 L Plastik bidon, IBC (1000 L) müsterinin talebine göre değişiklik gösterebilir.
HEDP (Hidroksietiliden Difosfonik asit) Katısı; 25 Kg/ Torba bu da müsterinin talebine göre değişiklik gösterebilir.Gölgeli oda ve kuru yerde 10 ay muhafaza edilebilir.

 

 

  

 


Cas No: 2809-21-4


Molecular Formula:C2H8NaO7P2
Molecular Weight:229.16 mol


SYNONYMS
1-Hydroxyethanediphosphonic acid, sodium salt;EINECS 249-559-4;Hydroxyethylidene diphosphonic acid, sodium salt;(1-Hydroxyethylidene)bisphosphonic acid, sodium salt;Phosphonic acid, (1-hydroxyethylidene)di-, sodium salt;29329-71-3;Phosphonic acid, P,P'-(1-hydroxyethylidene)bis-, sodium salt(1:?);Phosphonicacid,hydroxyethylidene)bis,sodiumsalt;HEDPNa;AC1O3S7L;SCHEMBL205727;LS-195483;EC 249-559-4;329H713;(1-hydroxy-1-phosphonoethyl)phosphonic acid; sodium;Mono-sodium of 1-Hydroxy Ethylidene-1,1-Diphosphonic Acid;HEDP;HEDP(A);HEDPA;Etidronic Acid;1-Hydroxy Ethylidene-1,1-DiphosphonicAcid;Hydroxyethylidene-1,1-diphosphonicacid(HEDP);1-Hydroxyethylidenediphosphonic Acid;HydroxyethylideneDiphosphonicacid(HEDP);1-Hydroxy-1,1-Ethanediyl ester;Oxyethylidenediphosphonic Acid(OEDP)Оксиэтилидендифосфоновая кислота(ОЭДФ -кислота )


PROPERTIES
Hydroxyethylidene Diphosphonic acid(HEDP) is an organophosphoric acid corrosion inhibitor. It can chelate with Fe, Cu, and Zn ions to form stable chelating compounds.It can dissolve the oxidized materials on these metals' surfaces. Hydroxyethylidene Diphosphonic acid(HEDP) shows excellent scale and corrosion inhibition effects under temperature 250℃. Hydroxyethylidene Diphosphonic acid(HEDP) has good chemical stability under high pH value, hard to be hydrolyzed, and hard to be decomposed under ordinary light and heat conditions. Its acid/alkali and chlorine oxidation tolerance are better than that of other organophosphoric acids (salt). Hydroxyethylidene Diphosphonic acid(HEDP) can react with metal ions in water system to form hexa-element chelating complex, with calcium ion in particular. Therefore, Hydroxyethylidene Diphosphonic acid(HEDP) has good antiscale and visible threshold effects. When built together with other water treatment chemicals, it shows good synergistic effects.
The solid state of Hydroxyethylidene Diphosphonic acid(HEDP) is crystal powder, suitable for usage in winter and freezing districts. Because of its high purity, it can be used as cleaning agent in electronic fields and as additives in daily chemicals.


USAGE
Hydroxyethylidene Diphosphonic acid(HEDP) is used as scale and corrosion inhibition in circulating cool water system, oil field and low-pressure boilers in fields such as electric power, chemical industry, metallurgy, fertilizer, etc.. In light woven industry, Hydroxyethylidene Diphosphonic acid(HEDP) is used as detergent for metal and nonmetal. In dyeing industry,Hydroxyethylidene Diphosphonic acid(HEDP) is used as peroxide stabilizer and dye-fixing agent; In non-cyanide electroplating, Hydroxyethylidene Diphosphonic acid(HEDP) is used as chelating agent. The dosage of 1-10mg/L is preferred as scale inhibitor, 10-50mg/L as corrosion inhibitor, and 1000-2000mg/L as detergent. Usually, Hydroxyethylidene Diphosphonic acid(HEDP) is used together with polycarboxylic acid.


PACKAGE AND STORAGE
Hydroxyethylidene Diphosphonic acid(HEDP) liquid:HEDP liquid: 200L plastic drum,IBC(1000L),customers' requirement.
Hydroxyethylidene Diphosphonic acid(HEDP) solid: 25kg/bag,customers' requirement.
Storage for ten months in shady room and dry place.


SAFETY PROTECTION
Acidity, Avoid contact with eye and skin, once contacted, flush with water. 
1-Hydroxyethylidene-1,1-diphosphonic acid tetrasodium salt (HEDP 4Na) is a cost effective scale inhibitor used in various industrial applications such as industrial water treatment and detergents. It further shows good stability in presence of chlorine as well as corrosion inhibition properties in presence of zinc and other phosphates.


APPLICATONS
Multifunctional and cost effective performance makes it an excellent replacement to other sequestrants e.g EDTA, DTPA, NTA,
It Is Used As A Strong Chelating Agent For Metal Ions Like Ca, Mg & Fe In Water Treatment, Textile Application, Boiler Descaling, Metal Pre-Treatment, Detergents, Sugar Processing, Dye & Soaps.
Cooling water systems / industrial water treatment
Industrial detergents
Swimming pools
Metal surface treatment as corrosion inhibitor for steel
Used as scale and corrosion inhibitor in cooling water systems
Used as scale and corrosion inhibitor in industrial water treatment
Used as industrial detergentsUsed in Swimming pools
Used in metal surface treatment as corrosion inhibitor for steel
Used as stabilizer in H2O2 solutions
Used as sequestering agent in textile auxiliaries

Its versatile and low cost performance makes it the perfect alternative to other sectors, including EDTA, DTPA, NTA,
A strong chelating agent is used cold for metal ions such as water treatment, textile application, boiler lime dissolving, metal pretreatment, detergents, sugar processing, paint and soap, Ca, Mg and Fe.
Cooling water systems / toilet water treatment
Industrial detergents
Swimming pools
Metal surface treatment as corrosion inhibitor for steel
Used as lime and corrosion inhibitor in cooling water systems
Used as scale and corrosion inhibitor in industrial water treatment
Used as motor detergents used in swimming pools
Used as corrosion inhibitor for steel in metal surface treatment
Used as a stabilizer in H2O2 solutions
Used as an isolation material in textile aids


HEALTH AND SAFETY
Detailed information on the product can be found in our Material Safety Data Sheet
HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid) is an odourless organic phosphorus chemical compound. For one thing, it is colourless to yellowish acidic liquid Moreover, HEDP is an organic phosphonic acid corrosion inhibitor. HEDP acid is used in various industrial applications. Such as industrial water treatment corrosion inhibitor and detergents. It further shows good stability in presence of chlorine. The same good as corrosion inhibition properties in presence of zinc and other phosphates.
Another key point, HEDP can dissolve the oxidized materials on these metals' surfaces. It shows excellent scale and corrosion inhibition effects under temperature 250℃. Hydroxyethylidene diphosphonic acid has good chemical stability at high pH value. For this reason, it hard to be hydrolyzed and decomposed under ordinary light and heat conditions. Its acid/alkali and chlorine oxidation tolerance are better than that of other organic phosphonic acids (salt).
The solid state of Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid is crystal powder. Because of its high purity, HEDP is suitable for usage in winter and freezing districts. Solid state HEDP can be used as a cleaning agent in electronic fields and as additives in daily chemicals. (There are too many impurities in the liquid, so it can't be used for electronic cleaning and daily use.)
HEDP can chelate with Fe, Cu, and Zn ions to form stable chelating compounds. In other words, HEDP acid can react with metal ions in the water system to form a hexa-element chelating complex, with calcium ion in particular. Therefore, HEDP has good antiscale and visible threshold effects. When built together with other water treatment chemicals, HEDP shows good synergistic effects. Hydroxyethylidene diphosphonic acid can be also used as chelating agent in the textile industry.
Detailed product information can be found in our Material Safety Data Sheet.
HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid) is an odorless organic phosphorus chemical compound. For something, the yellowish acidic liquid is colorless. Furthermore, HEDP is an organic phosphonic acid corrosion inhibitor. HEDP acid is used in various industrial applications. Such as industrial water treatment corrosion inhibitor and detergents. It also shows good stability in chlorine presence. It is as good as its anti-corrosion properties in the presence of zinc and other phosphates.

Another key point, HEDP, can dissolve oxidized substances on the surface of these metals. The temperature shows excellent scale and corrosion inhibition effects at 250 ° C. Hydroxyethylidene diphosphonic acid has good chemical stability at high pH. For this reason, it is difficult to hydrolyze and decompose in ordinary light and heat conditions. Acid / alkali and chloride oxidation tolerance is better than other organic phosphonic acids (salt).
Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid is solid crystalline powder. Because of its high purity, HEDP is suitable for use in winter and freezing areas. The solid state HEDP can be used as a cleaning material as additives in the electronic field and daily chemicals. (There is a lot of pollution in the liquid, so it can not be used for electronic cleaning and daily use.)
The HEDP can be chelated with Fe, Cu and Zn ions to form stable chelating compounds. In other words, the HEDP acid can react with metal ions in the water system to form a hexa-element chelating complex, particularly with the calcium ion. For this reason, HEDP has a good antiscale and visible threshold effects. When combined with other water treatment chemicals, the HEDP has good synergistic effects. Hydroxyethylidene diphosphonic acid may also be used as chelating agent in the textile industry.
HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) is difficult to hydrolyze under high pH. And it has good chemical stability which is difficult to degrade under ordinary light and heat conditions.


Acid / Alkali and Chlorine oxidation tolerance of HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) is better than other organophosphoric acids (salts). HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid), together with the calcium ion in particular, reacts with metal ions in the water system to form a hexa-element chelate-forming complex. HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) therefore has good antiscale and visible threshold effects. Good synergistic effects when combined with other water treatment chemistries.

HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid) is suitable for the solid state (Crystal Soda) in places where winter and room temperatures are present. The risk of the HEDP being forced to freeze production conditions is abolished.


HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid) is used as a cleaning agent in the Electronics industry and as an additive in everyday chemicals since it has a high purity rating.


HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid) Where are the Uses?
HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid), Chemical Industry, Electricity Energy, Metallurgy, Fertilizer etc. In the circulating cold water systems in areas such as oil field and low pressure boilers are used as scale and corrosion inhibitor.


HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) to prevent the formation of scales that pollute heat transfer surfaces in industrial water treatment systems such as cooling, boiler water treatment.


HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid), to prevent the collapse of Fe (Iron) and Mn (Manganese) Oxides in water systems of municipalities.


HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid), to inhibit scales in order to purify from salt.
HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid), Swimming pools, To make the stain and scale control.


HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid), for industrial and institutional detergents and for peroxide bleach stabilization in personal care products.
Because HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) has hydrolytic stability and a scale inhibitor capability, HEDP is a preferred chemical for phosphonates such as SHMP in industrial water treatment.


HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) is the only phosphonate used in Municipal waters treatment and Personal care products.


HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) technical class. There is no food class.


HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) is used in some countries as drinking water additive in some ratios.


HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) is used as a metal and nonmetal detergent in the lightweight textile industry.


HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) is used as a peroxide stabilizer and dye fixing agent in the dye industry.


HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) is used as a chelating agent in non-cyanide electrocoats.
What are the Physical Properties of HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid)?
HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) belongs to the Chemical class of phosphonates which are added to the water to increase the solubility of certain ions and to prevent the precipitation of certain mineral compounds. As 'chelating agents', some phosphonates and polyphosphates are used to treat water systems by inactivating metal ions in the water.


HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) has a unique Chemical formula and physical properties. Soluble in water. White or pale yellow. One of the most important properties is a 0.1% lower chlorine level. It is usually sold in 60% aqueous solu- tion.


How is HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid) Produced?
HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) is usually produced in glass-coated reactors using phosphorous acid or phosphorus trichloride as raw material. Each of the two processes commonly produce Acetic Acid (CH3COOH).


How is HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid) Usage?
1-10 mg / L dosage scale inhibitor, 10-50 mg / L dosage corrosion inhibitor, 1000-2000 mg / L dosage It is generally used as detergent together with HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) polycarboxylic acid.


How is HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid) Usage?
HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) Liquid; The 200 L plastic canister may vary according to IBC (1000 L) requirements.


HEDP (Hydroxyethylidene Diphosphonic Acid) Acid; 25 Kg / Bag which may vary according to customer's request.Shaded room and dry place can be kept for 10 months.


Acar Kimya A.Ş. © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.