1-9 A-D E-G H-M N-P Q-S T-Z

UNIVUL MS 40

UNIVUL MS 40

CAS Number:4065-45-6
EC Number:223-772-2


SYNONYMS2-hydroxy-4-methoxybenzophenone-5-sulfonic acid;5-benzoyl-4-hydroxy-2-methoxybenzene sulfonic acid;benzophenone-4;BP-4 benzophenone;sulisobenzone; monosodium salt;Uval;Uvinul MS 40 sodium salt;Cyasorb UV 284 sodium salt;4-hydroxy-2-methoxy-5-(phenylcarbonyl)benzenesulfonic acid;Benzophenone-4;Benzophenone 4;Uval;Sulisobenzona;Sulisobenzonum;Uvinul;Seesorb 101S;Syntase 230;Uvinul MS 40;Uvinul MS-40 substanz;Benzenesulfonic acid, 5-benzoyl-4-hydroxy-2-methoxy-;Sungard;Uvinuc ms 40;Spectra-Sorb UV 284.;Uvinuc ms 40;1-Phenol-4-sulfonic acid, 2-benzoyl-5-methoxy-, sodium salt;-Benzoyl-4-hydroxy-2-methoxybenzenesulfonic acid; HMBS;2-HYDROXY-4-METHOXYBENZOPHENONE-5-SULFONİC ACİD;5-BENZOYL-4-HYDROXY-2-METHOXYBENZENE SULFONİC ACİD;BENZOPHENONE-4;BP-4 BENZOPHENONE;SULİSOBENZONE; MONOSODİUM SALT;UVAL;UVİNUL MS 40 SODİUM SALT;CYASORB UV 284 SODİUM SALT;4-HYDROXY-2-METHOXY-5-(PHENYLCARBONYL)BENZENESULFONİC ACİD;BENZOPHENONE-4;BENZOPHENONE 4;UVAL;SULİSOBENZONA;SULİSOBENZONUM;UVİNUL;SEESORB 101S;SYNTASE 230;UVİNUL MS 40;UVİNUL MS-40 SUBSTANZ;BENZENESULFONİC ACİD, 5-BENZOYL-4-HYDROXY-2-METHOXY-;SUNGARD;UVİNUC MS 40;SPECTRA-SORB UV 284.;UVİNUC MS 40;1-PHENOL-4-SULFONİC ACİD, 2-BENZOYL-5-METHOXY-, SODİUM SALT;-BENZOYL-4-HYDROXY-2-METHOXYBENZENESULFONİC ACİD;2-hidroksi-4-metoksibenzofenon-5 sülfonik asit;Benzofenon-4;Sungard; Syntase 230; Uval; Uvinuc MS 40; Uvinul; UvinulMS40; 2-Hydroxy-4-methoxybenzophenone-5-sulfonicacid;


 
 
 
 
 
ÖZELLİKLERİ VE UYGULAMALARI 
 
 Uvinul MS 40, cildi ve saçı korumak ve aynı zamanda formülasyonu korumak için çok sayıda kozmetik ürününde kullanılır. Açık sarı renkli bir toz olup, 460-490 spesifik absorpsiyonu,% 97,0-103,0 bir içeriği ve 46-49 k değeridir.
BASF tarafından Uvinul MS 40, bir UV-A ve UV-B filtresi olarak görev yapar. Renk koruma ve gelişmiş stabilite gibi faydalar sunar. Uvinul MS 40, cilt ve güneş bakım ürünlerinde kullanılır.


Uvinul MS 40, suda çözünür geniş bantlı bir filtredir. Cilt koruması için dünya çapında onaylıdır ve güneş hazırlığında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca renklendiricilerin solmaya karşı korunmasını sağlayabilir ve kokuların ve aktif bileşenlerin oksidasyona karşı stabilize edilmesine yardımcı olabilir.Uvinul M 40, AB, ABD ve Japonya'da cilt bakımı için onaylandığından, güneş hazırlığında yaygın olarak kullanılmaktadır. Uvinul M 40 geniş bantlı bir filtredir ve Bu nedenle cildin erken yaşlanmasını önlemek ve dudakları korumak için gündüz kremlerinde de kullanılabilir. Yağda çözünür olduğu için Uvinul M 40 yağlı faza dahil edilir. Farklı yağlardaki çözünürlüğü Tablo 2 ve 7'de gösterilmektedir. Luvitol EHO, izopropil miristat, Miglyol 812, Finsolv TN ve Cetiol HE gibi polar yağlar özellikle uygundur. Sıvı parafin gibi polar olmayan yağlar, Uvinul M 40 uzun süreli depolamadan sonra süperdoyma sonucu kristalleşme sonucu daha az uygundur. Sülfonik asit grubu, suda eriyebilen Uvinul MS 40'ı yapar. Asit grubu, normal nötrleştirici ajanlardan biri ile nötralize edilmelidir, örn. g.triethanolamine, NaOH vs. Nötralize edici maddenin emilim özellikleri üzerinde bir etkisi yoktur. Ancak, ürün aşırı (pH 9), absorpsiyon eğrisi daha kısa dalga boylarına kaydırılırsa, Uvinul MS 40 cilt koruma için AB, ABD ve Japonya'da onaylanmıştır, güneş hazırlıkları yaygın olarak kullanılır. yağda çözünebilen bir UV filtresi, örn. g. Uvinul M 40 veya MC 80 ve suda çözünebilir UV filtresi, örn. g. Uvinul MS 40, en yüksek güneş koruma faktörleri için tavsiye edilir. Testler, Uvinul MS 40'ın, esas olarak jellerin viskozitesini stabilize ettiğini göstermiştir.poliakrilik asit (Carbopol, Pemulen), UV radyasyonuna maruz kaldıklarında% 0.1 kadar düşük konsantrasyonlar, iyi sonuçlar verir. Uvinul MS 40, Mg tuzları, özellikle W / O emülsiyonları ile uyumlu değildir. alkali daha yoğun hale sarı bir renge sahiptiraralığı ve renkli çözümlerin tonunu değiştirebilir.Sülfonik asit grubu, Uvinul MS 40'ı suda çözünür hale getirir. Asit grubu, normal nötrleştirici ajanlardan biri ile nötralize edilmelidir, örn. g. trietanolamin, NaOH vb. Nötrleştirici ajanın, theabsorption özellikleri üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Bununla birlikte, eğer ürün aşırı pasifse (pH 9),
emme eğrisi daha kısa dalga boylarına kaydırılır.Uvinul ms 40 ya da benzer ürünleri kimin sattığını, pazarladığını, dağıttığını veya teklif ettiğini bilmek istiyorsanız, aşağıda üreticiler ve üreticiler doğrudan pazarlamacılar, üreticiler, üreticiler ve satıcıların eksiksiz olarak gerçekleştirilir: Uvinul ms 40 Daha iyi bir seçim yapabilmek için, listeden Uvinul ms 40'ı satın alabileceğiniz yere göre görebilirsiniz, bu ürünü satan, ihraç eden, yöneten, üreten, satan veya pazarlayan şirketlere bilgi, fiyat veya fiyat teklifi isteyin.Güneş kremleri çeşitli güneş koruyucu ürünlerinde, nemlendiricilerde, oje, rujlarda, dudaklı balmumlarında, ayrıca tekstillerde, plastiklerde, boyalarda ve kozmetik ürünlerinde kullanılır. UCU.
Sulisobenzone, Uvinul MS 40; FDA tarafından% 10'a varan oranlarda ve Kanada'da da aynı konsantrasyonlarda Sağlık Kanada tarafından onaylanmıştır. UVA ve UVB ışınlarını filtreleyerek güneşin UV hasarından korunmasını sağlar. UV filtresi , sulisobenzone (BP-4), güneş koruyucuları ve diğer kişisel bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir. Benzofononların ilaç kategorisine girer. Benzofenonlar hem farmasötik hem de endüstriyel uygulamalara sahip bir grup aromatik ketonlardır. Benzofonenler, üzümler gibi meyvelerde organik olarak bulunabilirler.Benzophenones, Uvinul MS 40; foto-başlatıcılar, koku arttırıcılar, ultraviyole sertleştirici maddeler ve bazen de lezzet verici maddeler olarak kullanılır; aynı zamanda böcek ilaçları, tarım kimyasalları ve farmasötiklerin üretiminde ve plastikler, kaplamalar ve yapıştırıcı için bir katkı maddesi olarak da kullanılırlar. Bir grup olarak, benzofenonlar, fotodegradasyonu geciktirmek veya banyo malzemeleri ve plastik yüzey kaplamalarında raf ömrünü uzatmak için kullanılabilir.
UNICEF MS 40, benzofenon 4 içeren ürünler hakkında daha fazla bilgi için Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Tıp Kütüphanesi'nde Çevrimiçi Ev Ürün Veri Tabanı'na (http: /householdproducts.nlm.nih.gov) gidin. Bu listeler kısadır ve sadece birkaç örnek sağlar. Kapsamlı değiller. Ürün formülasyonları da sık sık değişir. Ürün etiketlerini dikkatle okuyun ve herhangi bir sorunuz varsa doktorunuzla konuşun. Bunlar genel kurallar. Daha spesifik talimatlar için doktorunuzla konuşun.Sulisobenzone, univul MS 40; molekül toplam 33 atom (lar) içerir. 12 Hidrojen atomu, 14 Karbon atomu, 6 Oksijen atomu ve 1 Kükürt atomu vardır. Sulisobenzone kimyasal formülü, univul MS 40; Yukarıda gösterilen, her bir türün atomlarının sayısal oranlarını sağlayan ampirik formülden farklı olan, yapısal bilgi içermeyen bir moleküldeki her bir atom türünün sayısını gösteren moleküler formüle dayanmaktadır.

Yukarıdaki kimyasal formül, kimyasal denklemlerdeki stokiyometrinin temelidir, yani, kimyasal reaksiyonlardaki reaktiflerin ve ürünlerin nispi miktarlarının hesaplanmasıdır. Kütlenin korunumu kanunu, kimyasal formülde verilen her bir elementin miktarının kimyasal reaksiyonda değişmediğini belirtir. Böylece, kimyasal denklemin her bir tarafı kimyasal formüle dayanan belirli bir elementin aynı miktarını temsil etmelidir.

 
 
 
 
 
 
 PROPERTIES AND APPLICATIONS
 

Uvinul MS 40 is used in a large number of cosmetic products to protect the skin or the hair, and also to protect the formulation. It is an off-white to light yellow powder, with a specific absorption of 460-490, a content of 97,0-103,0%, and a k-Value of 46-49.
Uvinul MS 40 by BASF acts as a UV-A and UV-B filter. Offers benefits such as color protection and improved stability. Uvinul® MS 40 is used in skin and sun care products.


Uvinul MS 40 is a water soluble broad band filter. It has world wide approval for skin protection and it is widely used in sun preparations. It can also offer protection of colourants against fading and help stabilize fragrances and active ingredients against oxidation.Since Uvinul M 40 is approved for skin care in the EU, the USA and Japan, it is widely used in sun preparations. Uvinul M 40 is a broad-band filter and cantherefore also be used in day creams to prevent premature ageing of the skin and to protect the lips. As it is soluble in oil, Uvinul M 40 is incorporated in the oily phase. Its solubility in different oils is shown in Tables 2 and 7. Polar oils such as Luvitol EHO, isopropyl myristate, Miglyol 812, Finsolv TN, and Cetiol HE are particularly suitable. Non-polar oils such as liquid paraffin are less suitable as Uvinul M 40 can crystallizeout as a result of supersaturation after prolonged storage.s The sulfonic acid group makes Uvinul MS 40 soluble in water. The acid group must be neutralized with one of the usual neutralizing agents, e. g.triethanolamine, NaOH etc. The neutralizing agent has no effect on the absorption characteristics. However, if the product is overneutralized (pH 9), the absorption curve is shifted towards shorter wavelengths.As Uvinul MS 40 is approved in the EU, the USA and Japan for skin protection,it is widely used in sun preparations.A combination of an oil-soluble UV filter, e. g. Uvinul M 40 or MC 80 and awater-soluble UV filter, e. g. Uvinul MS 40 is recommended for the highest sunprotection factors.Tests have shown that Uvinul MS 40 stabilizes the viscosity of gels based on polyacrylic acid (Carbopol, Pemulen) when they are exposed to UV radiation.Concentrations as low as 0.1% provide good results.It must be noted that Uvinul MS 40 is not compatible with Mg salts, particularlyin W/O emulsions.Uvinul MS 40 has a yellow colour that becomes more intensive in the alkaline
range and may alter the hue of coloured solutions.The sulfonic acid group makes Uvinul MS 40 soluble in water. The acid group must be neutralized with one of the usual neutralizing agents, e. g. triethanolamine, NaOH etc. The neutralizing agent has no effect on theabsorption characteristics. However, if the product is overneutralized (pH 9), the absorption curve is shifted towards shorter wavelengths.If you want to know who sells, markets, distributes or offers Uvinul ms 40 or similar products, below we show you a list of sellers or marketers that are manufacturers (producers), exporters, distributors and in general suppliers / suppliers of Uvinul ms 40. To be able to choose better, in the listing you can see according to your location where to buy Uvinul ms 40, request information, prices or a quote to companies that sell, export, manage, manufacture, offer or market this product.Sunscreen for use in various sunscreen products, moisturizers, nail polish, lipsticks, lip balms, as well as in textiles, plastics, paints and cosmetics. UCU.
Sulisobenzone;Uvinul MS 40; is approved by the FDA in concentrations of up to 10% and in Canada, is approved by Health Canada at the same concentrations.It works to filter out both UVA and UVB rays, protecting the skin from sun UV damage.The UV-filter substance, sulisobenzone (BP-4) is widely used an ingredient in sunscreens and other personal care products. It falls under the drug category of benzophenones. The benzophenones are a group of aromatic ketones that have both pharmaceutical and industrial applications. Benzophenones may be found organically in fruits such as grapes.Benzophenones;Uvinul MS 40; are used as photoinitiators, fragrance enhancers, ultraviolet curing agents, and, occasionally, as flavor ingredients; they are also used in the manufacture of insecticides, agricultural chemicals, and pharmaceuticals and as an additive for plastics, coatings, and adhesive.As a group, benzophenones may be used to delay photodegradation or extend shelf life in toiletries and plastic surface coatings.
For additional information about products that might contain benzophenone 4,univul MS 40, go to the Household Product Database online(http:/householdproducts.nlm.nih.gov) at the United States National Library of Medicine. These lists are brief and provide just a few examples. They are not comprehensive. Product formulations also change frequently. Read product labels carefully and talk to your doctor if you have any questions. These are general guidelines. Talk to your doctor for more specific instructions. The Sulisobenzone;univul MS 40; molecule contains a total of 33 atom(s). There are 12 Hydrogen atom(s), 14 Carbon atom(s), 6 Oxygen atom(s) and 1 Sulfur atom(s). The chemical formula of Sulisobenzone;univul MS 40; shown above is based on the molecular formula indicating the numbers of each type of atom in a molecule without structural information, which is different from the empirical formula which provides the numerical proportions of atoms of each type.

The above chemical formula is the basis of stoichiometry in chemical equations, i.e., the calculation of relative quantities of reactants and products in chemical reactions. The law of conservation of mass dictates that the quantity of each element given in the chemical formula does not change in a chemical reaction. Thus, each side of the chemical equation must represent the same quantity of any particular element based on the chemical formula.Acar Kimya A.Ş. © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.