1-9 A-D E-G H-M N-P Q-S T-Z

LANETTE 22


LANETTE 22

CAS Number: 661-19-8

EC-Number: 211-546-6

 

METATAGS:Dokosanol; behenil alkol; behenyl alkol; Dokanasol; 1-Docosanol; Abreva; BEHENIC ALCOHOL; Behenyl 80 Alcohol; Behenyl alcohol; Conol 2265; Docosan-1-ol; docosane-1-ol; Docosanol; Docosyl alcohol; Hainol 22 S; Hainol 22S; IK 2; IK 2 (alcohol); Kalcohl 22080; Kalcol 22080; Lanette 22; NAA 422; Nacol 22-97; Nacol 22-98; n-Docosanol; NSC 8407; Stenol 1822; Stenol 1822A; Tadenan; Toho BH 65; Cachalot BE-22; Emery 3304; Behenyl alcohol (1-docosanol); LANETTE; LANETTE 22;

 

 

 

 


Lanette® 22, tutarlılık verici özelliklerinden dolayı, kozmetik ve farmasötik yağ / su emülsiyonlarında viskozite düzenleme için kullanılan bir behenil alkoldür. Peletler halinde tedarik edilen, açık ila sarımsı hidrofilik bir balmumu beyazdan. Bu üründe maks. Peroksit değeri vardır. 8.0, maksimum bir hidrokarbon içeriği. % 1.0 ve 170-180 bir hidroksi değeri.

Lanette® 22, beyaz ila açık sarımsı hidrofilik balmumu olup, peletler halinde verilir, hidroksil değeri 170-180, katılaşma noktası 64-67 ° C ve max. Saponifikasyon değeri vardır. 0.5. Bu ürün, tutarlılığı verici özelliklerinden dolayı kozmetik ve farmasötik yağ / su emülsiyonlarında viskozite düzenlenmesi için kullanılan bir behen alkoldür.

Ürün Uygulamaları: Güneş Sonrası Bakım, Antiperspirent, Bebek Bakımı, Güzellik Bakımı, Vücut Bakımı, Renkli Kozmetikler, Deodorantlar, Yüz Bakımı, Saç Dökülmesi, Saç Bakımı, El ve Tırnak Bakımı, Güneş Bakımı

Doyurucu alkol olarak da bilinen dososanol, geleneksel olarak kozmetikteki bir yumuşatıcı, emülgatör ve koyulaştırıcı olarak kullanılan doymuş yağ alkolü ve besleyici takviyedir (tek bir varlık olarak ve aynı zamanda polikarbazolün bir unsuru olarak).Bir çözeltinin sıvı ve sıvı kısımlarının ayrılmasını önleyen bir emülgatör. Diğer fonksiyonları arasında bir sıvının kalınlığının değiştirilmesi, köpürme kapasitesinin arttırılması ve köpüklerin stabilize edilmesidir. Deriye uygulandığında pürüzsüz bir his verir ve nem kaybını önlemeye yardımcı olur. Birçok ürün, uygulandıktan sonraki eşsiz duyusal özellikleri ve yağsız bir his olduğu için bu maddeyi içerir. Özellikle yüz / vücut losyonları ve kremlerinde kullanılır, ancak deodorant, ruj ve temellerde de bulunur.
Daha yakın zamanlarda, docosanol, OTC ilaç Abreva'da herpes simpleks virüsünün neden olduğu yaraların süresini azaltmak için Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından farmasötik bir antiviral ajan olarak onaylanmıştır.
YAN ETKİLER
Docosanol'den bildirilen en yaygın yan etkilerden biri baş ağrısıdır. İlacın neden olduğu baş ağrısı hafif olmak eğilimindedir ve başın herhangi bir bölgesinde oluşabilir. Ağrının yoğunluğu, bazı durumlarda, çalışırken veya okulda olduğunda odaklanmış halde kalma kabiliyetine müdahale edebilir.
Uygulama bölgesinde deri iritasyonu da görülebilir. Genellikle, cilt tahrişi hafif ila orta derecededir ve başka tedaviye ihtiyaç duyulmaz. Ayrıca, uzun süreli docosanol kullanıldıktan sonra da azalabilir.
En ciddi yan etkiler nadir de olsa alerjik reaksiyonlardır. Hastalardan bazıları, solunum zorluğu, konfüzyon, yüz şişmesi, bayılma, baş dönmesi, ürtiker veya göğüs ağrısı gibi alerjik reaksiyon belirtileri yaşamıştır. Allerjik reaksiyonlar tıbbi acil durumlardır ve bunları yaşayan bireylerin daha fazla komplikasyonu önlemek için acil tıbbi bakım aramaları önerilir.
Diğer yan etkiler şunları içerebilir: akne, yanma, kuruluk, kaşıntı, kızarıklık, kızarıklık, akut ishal, ağrı, şişme.
KONTRENDİKASYONLARI
Bu topikal, hamile kadınlar tarafından kullanılması güvenli olduğu takdirde henüz test edilmemiştir. Tıptaki aktif maddenin anne sütüne geçip geçmediği belirlenmemiştir. Docosanol, 12 yaşın altındaki çocukların tedavisi için özel olarak onaylanmamıştır ancak yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olması beklenmemektedir. Bu topikal sadece dış, oral-yüz kullanımı içindir ve genital herpes veya zona için değildir.
Docosanol kullanırken kozmetik ürünlerin kaçınılması önerilir çünkü esas olarak iyileştirilmemiş enfeksiyon yayılabilir; topikal ile etkileşim kurmazlar.
KULLANIMI: Docosanol "soğuk yara / kızarma blisterleri" (herpes labialis) tedavisinde kullanılır. Kaşların iyileşmesini hızlandırabilir ve belirtileri azaltabilir (karıncalanma, ağrı, yanma, kaşıntı gibi). Soğuk burukların (herpes simplex) sağlıklı cilt hücrelerine girip sayıları artan virüsleri engelleyerek çalışır. Bu ilaç herpesleri tedavi etmez ve enfeksiyonun bir başkasına bulaşmasını önlemez. Gelecekteki bir olayı engellemez. Ağız kuruluğu olan yaralar (yara sıklıkla ağızda bulunan), zona veya genital herpes tedavisinde bu ilacı kullanmayın.

 

 

 

 


Lanette® 22 is a behenyl alcohol that is used for viscosity regulation in cosmetic and pharmaceutical oil-in-water emulsions, on account of its consistency giving characteristics. It is a white to light yellowish hydrophilic wax that is supplied in pellets. This product has a peroxide value of max. 8.0, a hydrocarbon content of max. 1.0%, and a hydroxy value of 170-180.

Lanette® 22 is a white to light yellowish hydrophilic wax that is supplied in pellets, has a hydroxyl value of 170-180, a solidification point of 64-67°C, and a saponification value of max. 0.5. This product is a behenyl alcohol that, due to its consistency giving characteristics, is used for viscosity regulation in cosmetic and pharmaceutical oil-in-water emulsions.

Product Applications: After Sun Care, Antiperspirent, Baby Care, Beauty Care, Body Care, Color Cosmetics, Deodorants, Face Care, Hair Conditioning, Hair Treatment, Hand & Nail Care, Sun Care

Docosanol, also known as behenyl alcohol, is a saturated fatty alcohol used traditionally as an emollient, emulsifier, and thickener in cosmetics, and nutritional supplement (as an individual entity and also as a constituent of policosanol). An emulsifier that also keeps the oil and liquid parts of a solution from separating. Its other functions include altering the thickness of a liquid, increasing foaming capacity, and stabilizing foams. When applied to the skin, it gives it a smooth feel and helps prevent moisture loss. Many products incorporate this ingredient because of its unique sensory properties and non-greasy feel after application. It's mainly used in face/body lotions and creams, but can also be found in deodorant, lipstick and foundation.
More recently, docosanol has been approved by the Food and Drug Administration (FDA) as a pharmaceutical antiviral agent for reducing the duration of cold sores caused by the herpes simplex virus in the OTC medication Abreva
SIDE EFFECTS
One of the most common side effects that has been reported from docosanol is headache. Headaches caused by the drug tend to be mild and can occur in any region of the head. The intensity of the pain can, in some cases, interfere with the ability of remaining focused when working or when at school.
Skin irritation may also occur at the site of application. Usually, skin irritation is mild to moderate and does not need any further treatment. It may also diminish after prolonged use of docosanol.
The most serious side effects, although rare, are allergic reactions. Some of the patients experienced the symptoms of allergic reactions, including difficulty breathing, confusion, facial swelling, fainting, dizziness, hives or chest pain. Allergic reactions are medical emergencies and individuals who experience them are advised to seek immediate medical care in order to prevent further complications.
Other side effects may include: acne, burning, dryness, itching, rash, redness, acute diarrhea, soreness, swelling.
CONTRAINDICATIONS
This topical has not been yet tested if it is safe to be used by pregnant women. It is not established whether the active ingredient in the medicine passes into the breast milk. Docosanol has not been specifically approved for treatment of children under 12 but is not expected to produce different side effects or problems than it does in adults. This topical is only intended for external, oral-facial use and not for genital herpes or shingles.
Cosmetic products are recommended to be avoided while using docosanol mainly because they are likely to spread the unhealed infection and not because they interact with the topical.
USES: Docosanol is used to treat "cold sores/fever blisters" (herpes labialis). It can speed up healing of the sores and decrease symptoms (such as tingling, pain, burning, itching). It works by blocking the virus that causes the cold sores (herpes simplex) from entering the healthy skin cells and growing in number. This medication does not cure herpes and does not prevent passing the infection to someone else. It does not prevent a future occurrence.Do not use this medication to treat canker sores (sores found commonly in the mouth), shingles, or genital herpes.

Acar Kimya A.Ş. © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.