1-9 A-D E-G H-M N-P Q-S T-Z

SODIUM SULPHATE (SODYUM SÜLFAT)

CAS NUMBER: 7757-82-6

 

SODIUM SULFATE; Disodium sulfate; 7757-82-6; Salt cake; Thenardite; Sodium sulphate; disodium;sulfate; Na2O4S; disodium sulfate; mangxiao; mirabilitum; natrii sulphas; puxiao; sodium bisulfate; sodium bisulfate, monohydrate; sodium hydrosulfate; sodium sulfate; sodium sulfate, 35S-labeled cpd; sodium sulfate, decahydrate; sulfuric acid, monosodium salt; thenardite; SODIUM SULFATE; Disodium sulfate; 7757-82-6; Salt cake; Thenardite; Sodium sulphate; Disodium sulphate; Sodium sulfate (2:1); Sulfuric acid disodium salt; sodiumsulfate; Natriumsufat; Sodium sulfate anhydrous; Trona; Bisodium sulfate; Sodium sulfate, anhydrous; Sulfate, sodium; Disodium monosulfate; disodium(35s)sulfate; Dibasic sodium sulfate; Sodium sulfate, dried; Natriumsulfat; Sulfuric acid sodium salt (1:2); Na2SO4; Sodium sulfate (Na2SO4); Sulfuric acid, disodium salt; Sodium sulfate, dried; Sodium sulfate, dried; SODIUM SULFATE ANHYDROUS; Natriumsulfat; Glaubers salt; Na sulphate; Natrum sulphuricum; Thenardite (mineral); Sodium sulfate solution; Anhydrous sodium sulfate; Sodium sulfate anyhdrous; Mirabilite (decahydrate); Na2O4S; Sodium sulphate anhydrous; Sulfuric acid sodium salt; Sodium sulfate (solution); Thenardite (Na2(SO4)); SODIUM SULFATE, ACS; Sal mirabilis (decahydrate); Sodium sulfate, ACS reagent; Sodium sulfate, dried (TN); Glauber`s salt (decahydrate); Sodium tallow alcohol sulfate; Anhydous sodium sulfate (JP17)

 

 

Sodyum sülfat, sülfürik asitin sodyum tuzudur. Susuz halde (anhidröz) tenardit minerali olarak bilinen ve formülü Na2SO4 olan katı, beyaz ve kristal halinde bulunur. Dekahidrat (Na2SO4 · 10H2O) halinde mirabilit minerali olarak bilinen doğal formunda bulunur. Bu halinin işlenmiş formuna Glauber tuzu ya da 17. yüzyıldan beri bilinen tarihi ismiyle sal mirabilis denir. Başka bir katı formu ise heptahidrattır ve soğuduğunda mirabilite dönüşür. 6 milyon ton yıllık üretim ile büyük bir emtia kimyasal üründür.

Birçok sanayi dalında talebi devamlı artan nötr bir tuzdur. Toz deterjanlarda bir işleme (proses) yardımcısı ve bir doldurucu olarak, kraft kağıt yapmak için ahşap hamur (macun) prosesi olarak kullanılır.

Acar Kimya A.Ş. © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.